ribbelbekers met grof ribbelpatroon en maigeleins. Een dunwandige fles was een unicum23. Ter voorbereiding van een uitgebreide publikatie is de beer onderzocht op zijn botanische inhoud24. Onder de lange lijst aangetroffen gewassen behoren resten van olijf, perzik, gekweekte postelijn en kruidnagel tot de niet alledaagse soor ten. Waarschijnlijk vormen zij de afspiegeling van de gegoede positie van de be woners van het pand. Onder het dierlijk botmateriaal bevinden zich veel resten van vis. Met name de huidplaten en wervels van een bijzonder groot exemplaar van een steur spreken tot de verbeelding25. Voor de beschrijving van het aarde werk zal in overleg met M.H. Bartels (ROB) van het zogenaamde 'Deventer-sys- teem' gebruik worden gemaakt. Veere-Vrouwenpolder(afb. 11) H. Bostelaar detecteerde tijdens de aanleg van de parkeerplaats te Vrouwenpol der op het terrein waar in 1993 het klooster werd opgegraven (zie voorafgaande kroniek) een scapulier met aan de ene kant de afbeelding van Maria met Kind in een scheepje met de tekst 'POLDER'. Aan de achterzijde zijn de lijdenswerktui gen van Christus afgebeeld. De afbeelding op de voorkant vertoont grote gelijke nis met het kloosterstempel op een bijbelband, nu aanwezig in het Victoria en Al- bertmuseum in Londen26. Het scapulier vormt daarmee een van de weinige tastbare overblijfselen van het religieuze leven binnen de kloostermuren. Afb. 11 Veere-Vrouwenpolder. Scapulier van het klooster van Vrouwenpolder. Tekening L.C.J. Goldschmitz-Wielinga, AWN afd. Zeeland. 22. De in totaal 60 houten voorwerpen werden gedetermineerd door drs. K. Hanninen, BIAX Con sult, Amersfoort. 23. Glasonderzoek door J.P. Kottman, ROB. De fles is te zien geweest op de reizende tentoonstel ling 'Glas zonder glans', die georganiseerd werd naar aanleiding van het verschijnen van het gelijk namige door H.E. Henkes geschreven boek. 24. Brinkkemper en de Man, 'Veerse beer'. 25. Het botonderzoek wordt verricht door drs. F.J. Laarman, Osmania Amersfoort. 26. Derks, 'Onze Lieve Vrouw', tussen p. 56 en 57. 136

Archief | 1995 | | pagina 166