groep Woonhuizen in Zeeland inventariseerde enkele panden in Zierikzee. Een artikel hierover voor het tijdschrift Zeeland is vrijwel afgerond. Activiteitencommissie De commissie vergaderde negen maal. Ze wijdde zich in de eerste plaats aan de voorbereiding en organisatie van de Genootschapscolleges. Daarnaast werd aan dacht geschonken aan de jaarlijkse excursie en aan de activiteiten, voortvloei ende uit het lidmaatschap van de Delta-Academie van Wetenschappen. Voor laatstgenoemde instelling werd 1994 het laatste jaar van haar bestaan. De provin ciale subsidie werd na dit jaar stopgezet. Het Genootschap heeft met andere par ticipanten nog pogingen ondernomen het onheil af te wenden. Helaas zijn deze mislukt. Het Genootschap betreurt de teloorgang van de Delta-Academie, daar de hoofddoelstelling - de coördinatie van wetenschappelijke activiteiten in Zeeland zoals lezingen, cursussen en symposia - gestalte begon te krijgen. De participan ten zullen weer hun eigen weg gaan met alle negatieve gevolgen voor de pro grammering en financiering van activiteiten van dien. Als voorzorgsmaatregel heeft de Activiteitencommissie besloten de entreegelden voor de Genootschaps colleges 1995/1996 met enkele guldens te verhogen. Veel dank is het Genootschap verschuldigd aan drs. G.M. Kerkhof en mr. J. van Marion, de vertegenwoordigers in de Delta-Academie, die in de afgelopen jaren veel werk hebben verzet. Jubileumcommissie In aanwezigheid van Z.K.H. Prins Willem Alexander werd op 25 januari, de da tum van oprichting van het Genootschap, met een plechtige zitting in het stad huis van Vlissingen het 225 jarig jubileum gevierd en het jubileumjaar ingeluid. Na deze bijeenkomst werd in het Stedelijk Museum van Vlissingen een tentoon stelling over de Vlissingse periode geopend door de Burgemeester van Vlissin gen, de heer J.Th. van der Doef. In het Zeeuws Museum te Middelburg was van 28 mei tot 14 augustus de ten toonstelling 'Spiegel van de tijd' te zien, een keuze uit de verschillende verzame lingen van het Genootschap. De tentoonstelling werd mogelijk gemaakt door bij dragen van de Provincie Zeeland, de gemeente Middelburg en het Anjerfonds. De drukker Duerinck uit Kloosterzande verzorgde een uitstekende catalogus welke werd samengesteld door de conservatoren onder eindredactie van drs. J.H. Kluiver, hoofdconservator van het Genootschap. Het Genootschap is hem en de conservatoren alsmede het personeel van het Museum veel dank verschuldigd voor de geboden kwaliteit. De expositie werd door circa 9000 mensen bezocht. Op initiatief van het Zeeuws Orkest en met medewerking van het Genootschap werd een ad-hoc Zeeuws Filharmonisch Koor opgericht, met het doel een muzi kale bijdrage te leveren aan het jubileum van het Genootschap. Uitgevoerd werd onder meer 'Luctor et Emergo' van de Zeeuwse componist Bram Beekman, ge schreven in opdracht van de NCRV ter herdenking van de februariramp in 1953. De concerten werden gegeven in Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen en mochten zich in grote belangstelling verheugen. De NCRV verzorgde een op name van het concert voor een latere uitzending over de radio. Op 10 en 11 juni werd een jubileumcongres over de Romantiek in Zeeland ge houden in de Schouwburg te Middelburg. Dit congres werd geopend door de XII

Archief | 1995 | | pagina 16