(Beschrijving van een zomerreis door Zuid-Beveland, Schouwen en Walcheren in 1774, door de twintigjarige Frans Cornelis Hoogvliet, door J.H, Kluiver van annotatie voorzien.) C.M. van Hoorn, Enige aanvullende mededelingen over dr. Job Baster te Zierikzee158 (Vooral aandacht voor Baster als medicus; in Archief 1967, 29 werd nadruk op Baster als bioloog gelegd.) C.M. Verkroost, Brieven van Job Baster aan collega's en vrienden in Zeeland 188 (Brieven aan de artsen Paulus de Wind en David Henry Gallandat en aan de theoloog Jona Willem te Water, geschreven in de jaren 1751-1775.) 1981 A.F. van Ommen, De liberale kiezersvereniging 'De Grondwet' te Middelburg van 1858 tot 1880. De geschiedenis van een Zeeuws hoofd-kiesdistrict als de politieke achterban van de Tweede-Kamerleden mr. J.J. Slicher van Domburg, mr. S. baron van Heemstra, mr. G.A. Fokker, mr. J.P.R. Tak van Poortvliet en mr. D. van Eek1 G.S. van Holthe tot Echten, Huldiging van Willem Karei Hendrik Friso in 1751teVeere129 G. Ploos van Amstel, Cornelis Ploos van Amstel en de eerste jaren van het Genootschap185 (C. Ploos van Amstel was de eerste directeur van het Zeeuws Genootschap die niet in Zeeland woonde; hij was de woordvoerder van de Amsterdamse afdeling.) 1982 J. Mennema, Het Zeeuws Herbarium aan het Rijksherbarium (Leiden) geschonken 1 (In 1975 schonk het Genootschap het Zeeuws Herbarium aan het Rijks herbarium onder de voorwaarde dat een lijst moest worden gepubliceerd van de planten en hun vindplaatsen. Deze lijst is hier in zijn geheel opgenomen.) G.R. Heerebout, De verzameling eieren van het Genootschap53 H.J. Zuidervaart met medewerking van H. Hoitsma, Een Zeeuws planetarium uit de tweede helft van de 18e eeuw69 (Initiatief tot de vervaardiging is genomen door mr. J.A. van de Perre; de belangrijkste constructeurs waren Joseph van den Eeckhout en Jona Francis Robert.) H.W. Jacobi, De mechanisatie van het Zeeuwse Muntbedrijf in 1671150 (De machines voor het mechanisch vervaardigen van munten werden gebouwd naar tekeningen van Daniël de Blieck.) 11

Archief | 1995 | | pagina 189