het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting. De heer drs. R.L. Koops vertegen woordigde het Genootschap in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1540 leden (inclusief huisgenootleden). Tijdens de Algemene Ledenvergaderingen werden 63 nieuwe leden benoemd. Tot ereleden werden benoemd de heren mr. J. van Marion en drs. C.J.F. Klaassen. In de loop van 1995 ontvielen het Genootschap door overlijden: J. Potteboom (oud-voorzitter van het Genootschap), mr. Th.W. Vogelaar, J.E. van Boeijen, J. Koppejan, J.J. Claas, P. Harder, J.A..I. Jacobs, dr. P.J. Koets, ir. J.H.H. Hasenack, J.C.W. Jobse, H.A. Roebers, prof. dr. D.J. Kuenen, mr. P. van Empel, mw. mr. A.J. Versprille, dr. J.M. van Daal, J.L. van Leeuwen, drs. J.A.C. Brons en R.J.C. Hoyng. Het lidmaatschap werd door 46 leden opgezegd. Aan het eind van 1995 telde het Genootschap 1540 leden, onder wie 52 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten In de maanden januari en februari werden de genootschapscolleges 1994-1995 afgerond met serie III 'Economische groei en duurzaamheid'. Ze werden goed bezocht. Hetzelfde gold voor serie I 'De geschiedenis van Zeeland' en serie II 'Ontwikkelingen in Oost-Europa' van de genootschapscolleges 1995-1996. Deze collegeseries werden in de laatste vier maanden van het jaar gegeven. Op 5 september opende de burgemeester van Tholen, de heer H.A. van der Mun- nik, de tentoonstelling 'Beelden van Tholen en St. Philipsland' die tot 29 septem ber in het raadhuis te St. Maartensdijk werd gehouden en goed werd bezocht. Voor de smaakvolle inrichting waren mevrouw drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en de heer drs. P.J. Smallegange, conservatoren van de Zelandia Illustrata, verant woordelijk. Op 23 september vond de jaarlijkse excursie plaats. In Mechelen werd onder lei ding van stadsgidsen 's morgens onder meer de St. Romboutskathedraal bezocht. Na de lunch werd een bezoek aan Lier gebracht, waar de deelnemers op eigen gelegenheid een wandeling door de fraaie binnenstad maakten. Op 4 oktober was het bestuur in het stadhuis van Middelburg aanwezig bij de uit reiking van de Monumentenprijs 1994 aan de Stichting Huize 's-Hertogenbosch. Deze prijs van 50.000,- werd beschikbaar gesteld door de BV Monumentenbe- heer Middelburg voor de restauratie van de plafondschildering in huize 's-Herto- genbosch. Op 23 oktober vond in het stadhuis van Veere de presentatie plaats van het Ar chief 1994 (Jubileumuitgave 1769-1994). Na een boeiende inleiding over bijzon dere objecten in het Veerse raadhuis, door de heer P. Blom, gemeente-archivaris, nam de heer W.J. Sanderse, wethouder van Veere, uit handen van de voorzitter het eerste exemplaar in ontvangst. Op 1 november mocht de voorzitter in huize 's-Hertogenbosch het eerste exem plaar van Walacria, deel 7 in ontvangst nemen. Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 18 december werd de heer drs. C.J.F. Klaassen, conservator Munten en penningen, tot erelid van het Genootschap be noemd. De voorzitter reikte de heer Klaassen de bijbehorende oorkonde en ere penning uit voor het vele werk dat de heer Klaassen in de afgelopen jaren voor het Genootschap heeft verricht, zoals de registratie van munten en penningen, de vervaardiging van een nieuw stempel voor het Genootschap, de verzorging van VII

Archief | 1996 | | pagina 11