ren-tunnel bij Kallo, België. Deze nieuwe soort werd beschreven in het tijdschrift Contributions to Tertiairy en Quaternary Geology van juni 1995. In samenwer king met de Malacologische Contactgroep Amsterdam en Omstreken werd een Nederlandstalig schelpenboek uitgegeven getiteld 'Schelpenstrand', als extra edi tie van het tijdschrift de Kreukel. In de kelder van het Zeeuws Museum was nog het gehele jaar een kleine tentoon stelling te zien rond het thema 'geologie van Zeeland', onderdeel van de jubi leumtentoonstelling 'Spiegel van de Tijd'. In oktober werd het eerste nummer uitgegeven van het nieuwe tijdschrift Voluta, wat bedoeld is als mededelingenblad en spreekbuis voor leden van de werkgroep. Dit initiatief werd, blijkens de vele reacties, door de leden zeer gewaardeerd. Juridische Werkgroep Van de Juridische Werkgroep is geen verslag ontvangen. Werkgroep Muziek Het ledental van de Werkgroep bewoog zich rond de 135. De ledenvergadering van de Werkgroep Muziek werd op 20 maart 1995 gehouden. Het bestuur kwam vier maal bijeen ter bespreking van de activiteiten. De aandacht van de Werk groep ging uit naar de activiteiten 1995-1996, de financiën in het algemeen, de presentatie van 'Exempla Musica Zelandica' III en de aanschaf van een trommel, gedateerd 1720, afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De heren Clement en Vo gel vertegenwoordigen de Werkgroep in de Commissie Orgelconcerten Middel burg; de heer Clement had namens de Werkgroep zitting in het Algemeen Bestuur. De Werkgroep organiseerde de volgende activiteiten: 22 april: concert in de Engelse Kerk door Maaike Boekholt, gamba, en Norbert Bartelsman, cla- vecimbel. 16 september: lezingen en recital op slot Ter Hooge ter herdenking van de zestigste sterfdag van G.H.G. von Brucken Fock. Inleiders waren mw. drs. M.J. Ponsioen en M.P. de Bruin. Het recital werd verzorgd door Marianne Boer, piano, en Guus Jeukendrup, altviool. In verband met de zeer grote belangstel ling vond deze activiteit zowel 's middags als 's avonds plaats. 12 december: concert in de Engelse Kerk door Bart van Oort, Zierervleugel en Ryo Terakado, viool. 30 december: presentatieconcert 'Exempla Musica Zelandica' III (piano- werken van G.H.G. von Brucken Fock) in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg door Nienke Oostenrijk, sopraan, en Marianne Boer, piano. Werkgroep Theologie In 1995 vonden nog twee lezingen plaats in het kader van het centrale thema: 'De kansen van het christendom in het derde millennium'. Op woensdag 18 janu ari hield prof. dr. A. Houtepen een lezing met als thema: 'Als mensen niet meer bereid zijn voor een min of meer volledig, traditioneel christelijk geloofspakket te kiezen, betekent dat dan het einde van het christendom?'. Op dinsdag 14 maart sprak prof. dr. J. Dekker over de vraag hoe de godsdienstige kaart van Europa er in de toekomst uit zal zien. Op 25 oktober 1995 vond de eerste lezing plaats in het kader van het centrale thema: 'De Gnostiek'. Prof. dr. Van den Broek hield een inleiding over 'Gnostiek en Hermetisme in de Oudheid en de Renaissance'. Op woensdag 15 november sprak dr. J. van Oort over het Manicheïsme, de enige grote gnostische kerk. Het gemiddeld aantal bezoekers van de lezingen bedroeg ongeveer 45. IX

Archief | 1996 | | pagina 13