Werkgroep Maatschappijwetenschappen Vanaf het begin van haar oprichting heeft de werkgroep Maatschappijweten schappen lezingen met discussie georganiseerd over actuele onderwerpen. Hoe wel deze lezingen door afwisseling in onderwerpen steeds andere groepen be langstellenden trokken, was de belangstelling geringer dan verwacht mocht worden en kwam het niet tot een vaste kern van bezoekers. De werkgroep heeft zich toen beraden op een andere vorm van activiteit en heeft deze gevonden in het organiseren van discussiegroepjes rond een bepaald thema. Voor de periode 1995-1996 is het onderwerp 'democratie' gekozen, dat ook be handeld werd in de colleges van prof. De Valk. Als uitgangspunt werd het boek van Jean Marie Guéhenno, Het einde van de democratie genomen. Zeventien personen gaven zich op, zodat er twee groepjes gevormd konden worden. De ge sprekken verliepen zeer geanimeerd en tot volle tevredenheid van de deelnemers. De opmerkingen en vragen die de discussies opleverden werden door prof. De Valk behandeld in zijn laatste college en ook schriftelijk becommentarieerd. Werkgroep Film/Media/Communicatie Eind 1995 telde de werkgroep Film/Media/Communicatie 19 leden. Het bestuur kwam bijeen op 11 april en 29 mei, terwijl de Algemene Ledenvergaderingen plaats vonden op 20 maart en 12 december. In 1995 werden de volgende lezingen gehouden: 31 januari: de heer Theo J.C. van Noord over geschiedenis van de pers fotografie; 14 februari: de heer A. Meerman over het Vlissings gemeente-archief en de Vlissingsche Courant11 april: dr. Dick van Lente over de journalist Frede- rik van Sorge; 12 december: de heer Bram Luteijn over Hugenoten in Zeeland. Op 14 februari werd het gemeente-archief Vlissingen bezocht. Mevrouw Plonie J. Krijgsman-Wolters maakte vorderingen met het Van Sorge onderzoek. In de PZC van zaterdag 8 april 1995 verscheen van de hand van Rolf Bosboom het ar tikel: 'Frederik van Sorge blijkt na 150 jaar actueel'. Werkgroep Kunstgeschiedenis De Werkgroep Kunstgeschiedenis groeide in 1995 van 155 naar 170 leden. Het bestuur kwam bijeen op 8 februari, 3 april, 11 september en 6 november. De jaar lijkse ledenvergadering was op 24 april. Het lezingen- en excursieprogramma was als volgt: 13 februari: dr. R.J. Baarsen over Kunstnijverheid aan het begin van de Gouden Eeuw; 20 maart: mevrouw J.J. van Dijk van 't Velde-Radermacher Schorer over het Koninklijk Paleis op de Dam; 25 maart: in aansluiting op de lezing van 20 maart ging de jaarlijkse excur sie naar Amsterdam, met een bezichtiging van het Paleis op de Dam en een be zoek aan de tentoonstelling in de Nieuwe Kerk: 'China's verre verleden, rijke vondsten uit Hunan'; 10 april: de heer H.B.E. Warnaars vertoonde bijzondere kleuren- en zwart-wit dia's gemaakt in Middelburg voor en na de ramp in 1940; 24 april: na het huishoudelijk gedeelte van de ledenvergadering vertelde me vrouw I. Berg over de werkzaamheden van de projectgroep Schütz; 9 oktober: de heer Ronald Mullié over de Ultieme Schoonheid; 15 december: de heer mr. L.D. Aeijelts in de Engelse Kerk in Middelburg over Kerstverhalen in Franse kathe dralen, uitgebeeld in glas en steen; met orgelspel door de heer M.G. Zandee. De projectgroep Schütz ging voort met het verzamelen van gegevens over de Zeeuwse kunstschildersfamilie Schütz. Mevrouw M. Platier-van Engeland hoopt binnenkort af te studeren op W.J. Schütz. Het Zeeuws Museum heeft, n.a.v. de X

Archief | 1996 | | pagina 14