activiteiten van de projectgroep, een tentoonstelling over de familie Schütz ge pland in 1998. Van de projectgroep Woonhuizen in Zeeland verscheen dit jaar in het tijdschrift Zeeland 4 (1995) 3 een artikel over Oude Haven 54 in Zierikzee. Men bestu deerde en inventariseerde andere panden met de bedoeling te komen tot een vol gende publicatie. Commissie voor de Verzamelingen Voor een verslag van de werkzaamheden van de Commissie voor de verzamelin gen zij verwezen naar het jaarverslag over 1995 van de hoofdconservator. Activiteitencommissie De commissie kwam achtmaal bijeen en wijdde zich aan de voorbereiding en de organisatie van de genootschapscolleges en van de jaarlijkse excursie (zie de ru briek Gebeurtenissen en activiteiten van dit verslag). Begin januari trok het Genootschap zijn vertegenwoordigers uit de Delta Acade mie terug, omdat de hoofddoelstelling van dit instituut, te weten de coördinatie van wetenschappelijke activiteiten zoals onderzoek, lezingen etc. niet uit de verf kwam. Inmiddels is het instituut opgeheven, mede omdat de provinciale subsidie werd ingetrokken. Stichting Huize 's-Hertogenbosch In januari 1995 vond de oplevering plaats van de eerste fase van de restauratie van Huize 's-Hertogenbosch. Het lag in de bedoeling de renovatiefase onmiddel lijk daarop te laten volgen, maar door de overheveling van renovatiegelden naar de restauratie waren onvoldoende middelen beschikbaar om het basispakket voor de renovatie te laten uitvoeren. Na overleg met de Gemeente Middelburg ontving de Stichting alsnog een tegemoetkoming in genoemde overheveling. Van de beoogde renovatie is het onderdeel keuken uitgesteld, maar het overige uitgevoerd: de aanleg van toiletgroepen op begane grond en etage, vernieuwing van de leidingen, aanleg van een verwarmingsinstallatie in het gehele pand en schilderen van de kamers op de etage. Daarnaast zijn nog enige noodzakelijke restauratiewerkzaamheden uitgevoerd zoals het consolideren van de gewelfpij lers waar de gangmuren op rusten, herstel van de kozijnen in de voorgevel en zwambestrijding in de muur van de voormalige badkamer. Een extra financiële injectie was de toekenning van de Monumentenprijs 1995 door de BV Monumentenbeheer Middelburg ten behoeve van de tweede fase van de restauratie van het plafondstuk. Van het Fonds Maurits van Kattendijke ontving de Stichting een bijdrage van 25.000,- in de kosten van restauratie en renovatie. De Andersson Stichting kende 225,- toe. Met vrijwilligers worden werkzaamheden in eigen beheer uit gevoerd, wat een welkome verlichting van de uitgaven betekent. Een inzameling onder de leden van het Genootschap leverde reeds in de laatste maand van het verslagjaar een goed resultaat op. Problemen met het incasseren van huurpenningen van een der huurders en het door deze ten onrechte bezet houden van een ruimte op de etage noopte de Stich ting tot het inroepen van rechtskundige bijstand. Tijdens het verslagjaar konden deze problemen nog niet worden opgelost. Naast de bezichtiging tijdens de landelijke Monumentendag was er een openstel- XI

Archief | 1996 | | pagina 15