ling in samenwerking met de Vereniging Open Monumenten die een grote be langstelling opleverde. Commissie Verkoop Publicaties In 1995 ging de opnieuw in het leven geroepen commissie officieel van start met activiteiten om de verkoop van oude en nieuwe publicaties van het Genootschap via boekenmarkten en via mededelingen in het tijdschrift Zeeland te bevorderen. De commissie stelt zich tevens ten doel om het Genootschap als geheel door middel van de publicaties onder de aandacht van een breder publiek te brengen. Van de activiteiten zijn vermeldenswaard: de wekelijkse verkopingen op de anti quarische boekenmarkt tijdens het zomerseizoen te Middelburg, de deelname aan de boekenmarkt in de Grote Kerk te Veere en de zelf georganiseerde boeken markt in het ijskoude Huis 's-Hertogenbosch. Ook de verkoop van de Encyclope die kreeg dit jaar veel aandacht. Met het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch is overleg gaande over het verwezenlijken van een vast verkooppunt in het naast 's-Hertogenbosch gele gen pandje. De commissie heeft met veel enthousiasme gewerkt en kan terug blikken op een ook in financieel opzicht succesvol jaar. Enige professionalisering van het werk - bijvoorbeeld ten aanzien van vooraankondigingen van boeken markten - wordt nagestreefd. Commissie Fondsenwerving De commissie Fondsenwerving is ingesteld door de Algemene Ledenvergadering van 12 juni 1995. Het doel van deze commissie is het verkrijgen van financiële bijdragen voor algemene en specifieke activiteiten van het Genootschap, waaron der begrepen de werkgroepen en commissies en voor de restauratie en renovatie van Huize 's-Hertogenbosch. Met het instellen van deze commissie wordt be oogd de activiteiten op het gebied van Fondsenwerving te centraliseren, waar door het benaderen van potentiële geldgevers op een uniforme en gerichte wijze plaats vindt en doublures worden voorkomen. Voorts heeft de commissie tot taak het werven van advertenties voor publicaties van het Genootschap. De leden van de commissie kwamen vier maal bijeen. Na het vaststellen van de taakverdeling en het opstellen van een plan van aanpak, werden de eerste externe' contacten gelegd, voornamelijk gericht op een wederzijdse oriëntatie van de aan donaties en sponsoring verbonden rechten en verplichtingen. Voor Huize 's-Her- togenbosch werd een donatie gerealiseerd van 20.000,-. Met het werven van advertenties werd een aanvang gemaakt resulterend in een tweetal advertenties voor de folder genootschapscolleges ten bedrage van 1.200,-. drs. A.M.P. Kaashoek, secretaris XII

Archief | 1996 | | pagina 16