Op 6 september vond in de Lutherse Kerk te Middelburg de presentatie plaats van de muziekuitgave Willem Lootens, Six divertiments for the piano forte, deel IV uit de reeks Exempla Musica Zelandica, onder redactie van dr. A.A. Clement. Uit handen van de voorzitter mocht mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, wethouders cultuur van de gemeente Middelburg, het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Op 13 september vond de officiële openstelling van Huize 's-Hertogenbosch plaats. Na een welkomstwoord en een inleiding door ing. J.I. de Regt, voorzitter van de Stichting, verrichtte mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, wethouder cultuur van de gemeente Middelburg, de opening. Tijdens de vergadering van het Algemeen Bestuur op 16 september werd een commissie ad hoe 'Onderzoek naar het functioneren van het Genootschap' inge steld. De bedoeling is om een aantal administratieve en financiële procedures, het aangaan en uitvoeren van projecten, de verdeling van de functies binnen het Genootschap weer eens kritisch te bekijken, wat op gezette tijden voor elke organisatie gewenst is. Tot leden van de commissie werden benoemd de heren G.K. Brouwer, M.J. van der Linde en drs. H.J. Vader. Op 20 september startten de Genootschapscolleges 1996-1997 met serie I over Kunstgeschiedenis, verzorgd door mevrouw drs. C. Portheine-Caudri. De belang stelling was zeer groot. Dit gold ook voor serie II over Zekerheid/Onzekerheid in Wetenschap en Samenleving, verzorgd door prof. ir. H.P. van Heel in de maan den november/december. Op 21 september vond de jaarlijkse excursie plaats, deze keer naar Hulst en om geving, waarbij de heren Brand (bestuurslid) en Sponselee als gidsen fungeerden. Het werd een geslaagde dag. Helaas was het aantal deelnemers geringer dan men mocht verwachten, een tendens die de laatste jaren te signaleren valt. De Activi teitencommissie heeft op zich genomen de mogelijkheden voor een alternatief te onderzoeken. Eind september werd het laatste volledige exemplaar van de Encyclopedie van Zeeland uit de voorraad van het Genootschap verkocht, waarmee de actie Ver snelde Verkoop tot een succes werd. Over de financiële afwikkeling van het Encyclopedie-project zijn nog onderhandelingen gaande. Op 20 november vond in het gebouw van het Waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes in kleine kring de presentatie van het boek Duizend jaar Walcherendeel 8 van de Werken, onder gemeenschappelijke redactie van het voormalige Water schap Walcheren en de Genootschapscommissie tot Redactie van Archief en Werken, plaats. De voorzitter beschreef in het kort de ontstaansgeschiedenis, bood excuses aan voor de verlate verschijningsdatum en overhandigde vervol gens eerste exemplaren aan drs. H. Eversdijk, dijkgraaf ad interim van het Water schap Zeeuwse Eilanden en aan Jhr. mr. K.F.H. Schorer, oud-dijkgraaf van het voormalige Waterschap Walcheren. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek liep in 1996 enigszins terug tot circa 830 leden. In de algemene ledenverga dering op 15 oktober trad bestuurslid ing. K.J.J. Brand af. Hij werd benoemd tot adviseur van de werkgroep voor de regio Zeeuwsch-Vlaanderen, om zo de belan gen van een regionale spreiding te waarborgen. VIII

Archief | 1997 | | pagina 10