In zijn plaats werd benoemd ir. A. Krijgsman te Middelburg, die helaas kort daarna overleed. Het bestuur kwam zes keer bijeen. In de reeks 'voordrachten lo pend onderzoek' werd drie keer een onderzoek naar een aspect van de Zeeuwse historie voor het voetlicht gehaald. Achtereenvolgens spraken drs. L. Sicking over 'Zeeland als Europoort voor Habsburg familiegebruik (1490-1560)', drs. I. van Loo over 'Ontstaan van vroegste ontwikkeling van de Zeeuwse kaapvaart, 1572-1609* en dr. J. Gierveld over 'Toepassing van beschilderde tegels in de Middelburgse abdijgebouwen in de 17de eeuw'. De excursie op 11 mei had dit keer Antwerpen als bestemming. De 10e Historische Studiedag vond plaats op 9 november in het Arsenaaltheater te Vlissingen en was gewijd aan het thema 'Het industrieel erfgoed. Sporen van techniek in Zeeland'. Hierbij werd aangesloten bij de landelijke en regionale ac tiviteiten in het kader van 1996 Jaar van het Industrieel Erfgoed'. Van het bulletin Nehalennia verschenen vier reguliere nummers en het thema nummer gewijd aan de 9e Historische Studiedag 1995 over 'Zeeland in de Ba taafs-Franse tijd 1795-1814'. De projecten, 'huizen, bewoners en bewoningsge- schiedenis van Veere' en 'prijsvragen uitgeschreven door het Genootschap' ondergingen een voorspoedige voortgang. Werkgroep Geologie De Werkgroep Geologie telde eind 1996 op de kop af 100 leden. De volgende lezingen werden gehouden: R. Pouwer (Rijks Geologische Dienst Haarlem) 'Glaciale en periglaciale verschijnselen in Noord-Europa'; P. Kiden (Rijks Geo logische Dienst Nuenen) 'De Schelde in het kwartiair'; J.M. Moraal 'De zoog dieren in het tiglien': L.P.M.J. Wetsteijn 'De miocene zanden van Zonderschot*; F. van Nieulande 'Tertiaire en kwartiaire geologie en stratigrafie in België'; C. Labon (Rijks Geologische Dienst Haarlem) 'De geologie van het Nederlandse deel van de Noordzee'; dr. J. de Vos (Nationaal Natuurhistorisch Museum, Lei den) 'Fauna-opeenvolging in het Pleistoceen'. Daarnaast werden er drie determinatiemiddagen georganiseerd. Er waren drie ex cursies: Op 23 maart naar de omgeving van Nieuw- en Sint Joosland, op 21 sep tember naar een diepe boring op Voorne en op 19 oktober naar de expositie 'Kor en Bot gevangen' (over de botten visserij op de Oosterschelde) te Zierikzee. Op 20 juli was er in samenwerking met leden van de werkgroep Pleistocene Zoogdieren een zeer geslaagde bottenvistocht op de Westerschelde (omgeving Put van Terneuzen). Dit leverde naast enkele fraaie laat-pleistocene zoogdierres- ten, een grote hoeveelheid Pliocene en laat-miocene walvisbotten op, alles voor de collectie van het Genootschap. Het tijdschrift Voluta verscheen twee maal, met daarin tal van lezenswaardige ar tikelen over de geologie van Zeeland. De uitgave hiervan is met recht een gou den greep te noemen, want het resulteerde in een toevloed van leden uit alle de len van het land en bijgevolg in een ledenaanwas van 20% ten opzichte van 1995. De definitieve ingebruikname van Huize 's-Hertogenbosch werd door de meeste leden als een positieve stimulans ervaren, mede ook vanwege de gemak kelijke bereikbaarheid van de bibliotheek van de werkgroep (inmiddels meer dan 500 titels). Er werd dan ook een zeer intensief gebruik van gemaakt. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 18 maart 1996. Het ledental van de IX

Archief | 1997 | | pagina 11