werkgroep bedroeg ongeveer 120. Hel bestuur kwam viermaal bijeen ter bespre king van de lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en andere activitei ten, zoals het jubileum van de werkgroep op 28 februari 1997. De volgende activiteiten zijn georganiseerd. Op zaterdag 14 september hebben Leen de Broekert en Lucienne van Deyck een recital gegeven met werken van C. Schumann-Wieck en R. Schumann. De belangstelling voor deze avond was groot. Het was het eerste concert in het gerenoveerde Huize 's-Hertogenbosch. Leerlingen van het Koninklijk Conservatorium Den Haag gaven op zaterdag 12 oktober een uitvoering van diverse componisten uit de Franse baroktijd. De ge meente Middelburg was bereid de Burgerzaal voor dit concert te verhuren. Uit gevoerd werden werken van M. Lambert, A. Campra, J-M. Leclair, M. Marais en L-N Vlérembault. Het ensemble Aventure gaf op zaterdag 16 november in de Engelse Kerk een uitvoering van laat-middeleeuwse muziek. De uitvoerenden waren Lize van Jaarsveld, zang, Paul Gerhardt Adam, zang, Anna Böker, vedel en Ita Hijmans, blokfluit. Werkgroep Theologie Het aantal leden bedraagt ongeveer 85. Ledenvergaderingen worden niet gehou den. Ieder jaar wordt bij gelegenheid van een lezing een korte huishoudelijke vergadering belegd, zoals de statuten dat voorschrijven. Daarbij vindt ook de controle van de financiën plaats en wordt voor het volgend jaar een nieuwe kas- commissie benoemd. Bestuursvergaderingen, meestal twee maal per jaar, worden gehouden om het thema voor het nieuwe seizoen te bespreken. In het kalenderjaar 1996 vond op 5 maart de derde en laatste lezing plaats rond het jaarthema Gnostiek. Deze lezing werd gehouden door dr. W.J. Hanegraaff. Verder werden in 1996 twee lezingen gehouden rond het thema 'Hernieuwde be langstelling voor de historiciteit van Jezus van Nazareth'. Op 29 oktober sprak prof. dr. Klijn over de vroeg-christelijke reactie op de historische Jezus. Op 12 december hield prof. dr. C. den Heyer een inleiding over de resultaten van het onderzoek naar de historische Jezus. In het algemeen ligt het aantal bezoekers tussen de 50 en 75. Werkgroep Maatschappijwetenschappen Evenals vorig jaar had de werkgroep het voornemen discussiegroepjes te vormen waarin een onderwerp, behandeld in één van de genootschapscolleges, besproken zou worden. Als onderwerp werd gekozen: Nationaliteit en Nationalisme, ge schreven door prof. S.W. Couwenberg. Hoewel, naast de leden van onze werk groep, ook al diegenen werdden aangeschreven, die zich opgegeven hadden voor de colleges van prof. Couwenberg, was de belangstelling zo gering dal er geen discussiegroepjes gevormd konden worden. Werkgroep Film/Media/Communicatie Het ledental van de werkgroep stabiliseerde zich in 1996 op een twintigtal leden. Het bestuur kwam bijeen op 10 januari. 13 februari, 2 april. 1 juli, 20 augustus. 23 september en 21 november. De contributie bedroeg 15,- en voor huisgenoot leden 5,-. De volgende lezingen en/of demonstraties werden gegeven: 17 juni (na de Alge mene Ledenvergadering van het Genootschap): Th.E. Richel over Internet; 18 juni: ZeelandNet verzorgde i.s.m. het Genootschap en het Innovatiecentrum Zee- X

Archief | 1997 | | pagina 12