Bij wijze van experiment heeft het Zeeuws Documentatiecentrum een nieuwe be werking van de anonieme handschriften gemaakt. Besloten is, dat de beschrij ving betrekking zal hebben op alle in de Zeeuwse Bibliotheek berustende hand schriften. ook die welke niet aan het Genootschap toebehoren. De beschrijving geschiedt in samenwerking met mevrouw drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest (Zeeuws Documentatiecentrum). Doel is te komen tot een gemakkelijke manier van raadplegen van de grote hoeveelheid naar onderwerp zeer gevarieerde hand schriften waarbij de handschriften volgens verschillende criteria, met name ook per onderwerp, kunnen worden opgezocht. Met de beschrijving zal een aantal ja ren gemoeid zijn. Het is de bedoeling zo spoedig mogelijk een voorlopig over zicht van reeds bewerkte handschriften beschikbaar te stellen en dit overzicht met de beschrijving mee te laten groeien. Als aanwinst is via ir. J.A. Trimpe Burger ontvangen correspondentie van drs. P.J. van der Feen, onder meer met de aan het Zoologisches Staatsinstitut und Zoologisches Museum Hamburg verbonden taxonoom dr. Erna Mohr 1894- 1968). Verder werd in ontvangst genomen het archief van de in 1996 opgeheven Commissie Huisvesting (van het Genootschap). Onderafeleling boeken De conservator drs. H.J. Vader bericht als volgt: De conservatoren van de afdeling boeken en handschriften zijn regelmatig bijeen geweest voor overleg. Van de zijde van de Zeeuwse Bibliotheek is het verzoek aan bovengenoemde conservatoren uitgegaan de contacten te intensiveren. Hierop is positief ge reageerd. Van drs. R.M. Rijkse, conservator Zeeuwse Bibliotheek, werd het ver zoek ontvangen om aan de heer Holthuis, werkzaam bij het Natuurhistorisch Museum te Leiden, t.b.v. studie een drietal banden van Meuschen te mogen uitle nen. Deze Meuschen was rond 1770 lid van het Zeeuws Genootschap. Op het verzoek is positief gereageerd. Bij de presentatie van het door het Zeeuws Museum verworven schilderij van Johannes Goedaert werden ook exemplaren van zijn insektenboek Metamorpho sis naturalis tentoongesteld, waaronder enkele van het Genootschap. In 1995 - deze schenking is per abuis niet in het verslag over 1995 opgenomen - ontving het Genootschap van mevrouw Scheurleer-van Beeck Calkoen uit Rot terdam een van de twintig in 1913 gedrukte en ingebonden exemplaren van de Aanteekeningen van het Leven en Lotgevallen van Mr. Nicolaas Cornells Lam- brechtsen 1752-1823Lambrechtsen is een van de voorzitters van het Zeeuws Genootschap geweest. In 1996 werden schenkingen ontvangen van mevrouw Van de Graaf (voornamelijk Duitse filosofie en - literatuur en jaargangen van het Zeeuws Tijdschrift en het tijdschrift Zeeland) en de heer Moraal (E. Francken, Douwes Dekkeren K. Spindler, 'Otzi'). Het doornemen van de pamflettenverzameling is voortgezet, al is door tijdgebrek minder gedaan dan voor 1996 de opzet was. Namens de Commissie Verzamelin gen heeft de conservator boeken op 20 juni de feestelijke bijeenkomst ter ere van de heer B. Oele, die 65 jaar was geworden, bijgewoond. Onderafdeling ruilverkeer De conservator drs. A. van Dijk bericht als volgt: Een greep uit de in 1995 binnengekomen publicaties: XIV

Archief | 1997 | | pagina 16