Nieuwe Verhandelingen van het Bataafs Genootschap der Proefondervindelijke Wijsbegeerte te RotterdamJaarboek 1995 van het Nederlands Openluchtmu seumVan Polder tot Polis, liber amicorum voor Drs. P.HJ.van der Laan Opstellen over stadsgeschiedenis, diplomatiek, diplomatie en economische ge schiedenis', Tijdschrift voor Nederlandse Taal- en LetterkundeNederlandse Ar cheologische Rapporten van de ROB', Contributions to ZoologyHistorisch Tijd schrift HollandBulletin van de Kon. Ned. Oudheidkundige Bond: Kroniek van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent: Bulletin van de Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten Nieuw ruilverkeer kwam tot stand met: Dienst Stadsbeheer Afd. Archeologie te Den Haag (VOM- en HOP-reeks): Nederlands Centrum voor Volkscultuur te Utrecht, uitgever van Traditie, Tijdschrift over Tradities en Trends. België: Kon. Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België: De Compositie v.h. Lucasevangelie in zijn relatie tot Marcus: Cultureel Jaarboek 1994 van de stad Antwerpen; Mededelingen van de Koninklijke Belgi sche Marine Academie: Lines of Contact Studia Historica Gandensia; Procee dings of the Second Conference of Belgian, British, Irish and Dutch Historians of Universities held at St Anne's College Oxford 15-17 Sept. 1989: Handelingen van de Koninklijke Kring voor Oudheden, Letteren en Kunst van Mechelen: Gedenk schriften v.d. Oudheidkundige Kring v.h. Land van Dendennonde: Handelingen der Maatschappij voor Geschiedenis en Oudheidkunde te Gent: Duinen Info van de Duinenabdij en de Westhoek: Verslagen en Mededelingen van de Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde. Duitsland: Nordrheinisch-Weslphalische Akademie der Wissenschaften: Athana- sius von Alexandrien, Bibliographic; Kreuzholzlegenden zwischen Byzcinz und dem Abendlan.de: Bayerische Akademie der Wissenschaften; Bremer Kaujleute in den Freihafen der Karibik. Engeland: Medical History. Italië: Antoine Meillet, Pony un manuel de linguistique generale. Nieuw in het ruilverkeer is Tijdschrift Voor Industriële Cultuur uit Gent. Helaas werd van zes ruiladressen bericht ontvangen dal het ruilverkeer niet ge continueerd wordt. Archeologische voorwerpen en objecten De conservator ir. J.A. Trimpe Burger bericht als volgt: De heer J. Valster trof op de bodem van de Oosterschelde ter hoogte van het voormalige Nehalennia-heiligdom te Colijnsplaat twee massief bronzen voor werpen uit de Romeinse tijd aan die voor cultusdoeleinden kunnen zijn gebruikt. Het ene voorwerp lijkt op een wierookschaaltje (totale hoogte 4,8 cm, diameter schaaltje 7,8 cm). Het tweede voorwerp is een kandelaar (hoogte 12,5 cm) op drie leeuwenpootjes. In overleg met de provinciaal archeologe drs. E. Vreeneg- oor zijn de objecten bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort geconserveerd door de heer R. Meijers. De heer Valster is voor nemens de bijzonder interessante voorwerpen aan het Genootschap te schenken. Historische voorwerpen, kunst en kunstnijverheid Ondergetekende bericht als conservator als volgt: Het verzamelbeleid voor dit terrein is in belangrijke mate afhankelijk van de ken nis over het culturele leven in Zeeland in het verleden. Zoals in het Beleidsplan XV

Archief | 1997 | | pagina 17