In het kader van de studie Pre-Historische Archeologie heb ik deelgenomen aan een college over Augustus en zijn tijd door dr. J.P.A. van der Vin van het Pen ningkabinet te Leiden en afgesloten met een werkcollege en een tentamen. Historisch-topografische atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. P.J. Smallegange berich ten als volgt: In het verslagjaar is veel tijd gestoken in de inventarisatie van de aanwinsten van de Zelandia Illustrata ten behoeve van de uitgave van een catalogus. Inmiddels zijn de aanwinsten tot 1995 in samenwerking met de heer A.F. Wennekes van het Rijksarchief in Zeeland beschreven: te weten deel I 989 -, deel II 1714 -, deel III 784 - en deel IV 369 enkele en verzamelbeschrijvingen. Omdat aan de samen te stellen catalogus prioriteit is gegeven hebben de conservatoren in het verslagjaar geen tentoonstelling georganiseerd. Wel zijn kaarten en prenten uit de Zelandia Illustrata ten behoeve van vier tentoonstellingen in den lande uitgeleend. In de studiezaal van het Rijksarchief werden 104 afbeeldingen uit de Zelandia Il lustrata geraadpleegd. Aan derden werden 192 fotoreproducties/dia's verstrekt. De in 1996 door het Genootschap uitgegeven prentbriefkaart is een reproductie van een aquarel door Jan Arends uit 1772 die het Huis te Oostkapelle vanuit de Molenweg weergeeft. Deze prent behoort tot de reeks van negen afbeeldingen van de buitenplaats hel Huis te Oostkapelle die in 1995 aangeschaft is. De Zelandia Illustrata werd in 1996 door zowel aankopen als door schenkingen met 60 nummers uitgebreid, te weten 5 kaarten, 14 prenten/tekeningen, 1 affiche, 79 foto's, I fotoalbum. 15 delen Documentatie, 61 prentbriefkaarten, 1 hand schrift en 1 schetsboek. De belangrijkste aanwinsten waren een fotoalbum van de droogmaking Walcheren 1945-1947, een tekening van Heinkenszand door H. Lammers (ca. 1960), tekeningen onderzoek Fort Rammekens 1982-1983 door J. van der Berg, een houtsnede van de Willibrordusput te Zoutelande door .1. Melse (ca. 1937), een kleurenets van de molen te Domburg door H.E. Rooden- burg (1938), een schetsboek met wapens uit de 'Cronijk van Zeeland' door M. Carton (1943), de Noorddijk bij Vrouwenpolder door J. Kagie (ca. 1935), te kening 'het dorp Driewegen' (Coudorpe?) door H. Spilman? (ca. 1750), tekening van de achtergevel van het Huis der Boede (ca 1900). Natuurhistorie Onderafdeling pleistocene zoogdieren De conservatoren drs. A.P.J. Bil en J.M. Moraal berichten als volgt: De Commissie voor de verzamelingen bracht in februari een bezoek aan het de pot in Oost-Souburg. Reden was om de nieuwe voorzitter van het Genootschap kennis te laten maken met de conservatoren en hem enig inzicht te geven van de in het depot opgeslagen verzamelingen van het Genootschap. De voorzitter van het Genootschap bezocht later in gezelschap van de burgemeester en gemeente secretaris van Zierikzee nogmaals het depot. Bij deze gelegenheid werd besloten de in 1993 opgedoken Neolithische bijl voor enkele maanden aan het museum in Zierikzee uit te lenen om het stuk daar ten toon te stellen. Ook dit jaar ontvingen we regelmatig verzoeken om stukken uit de verzameling te mogen bestuderen en te fotograferen ten behoeve van het publiceren van artikelen in tijdschriften. Vermeldenswaard is het bezoek van prof. dr. Naoki Hohno, conservator van de XVII

Archief | 1997 | | pagina 19