JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER 1996 In 1996 ontwikkelde Huize 's-Hertogenbosch zich steeds meer tot een centrum van activiteiten. De Wet van het Genootschap, voortaan Statuten genaamd, werd zodanig gewijzigd, dat voordracht en benoeming van nieuwe leden in de Alge mene Ledenvergadering niet meer nodig zijn en een ieder lid kan worden. Bestuur en administratie In de Algemene Ledenvergadering van 17 juni werd mevrouw drs. D.M.A. Noor- lander-van der Lee tot lid van het Dagelijks Bestuur benoemd. De heer P.J. Triou werd namens de werkgroep Historie en Archeologie als lid van hel Algemeen Bestuur aangewezen. Tol leden van de commissie Redactie van het tijdschrift Zeeland werden benoemd: mevrouw drs. C.E. Zonnevylle-Heyning, mevrouw drs. C.N. Polderman en de heer drs. A.M.J. de Kraker. De overige leden van het bestuur en de commissies werden herbenoemd. Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 16 december trad mr. J. van Marion uit het Dagelijks Bestuur, waarvan hij vele jaren als voorzitter en laatstelijk als adjunct-secretaris deel had uitgemaakt. De voorzitter bracht in herinnering, dat de heer Van Marion wegens zijn grote verdiensten voor het Genootschap tijdens de Algemene Ledenvergadering van 12 juni 1995 tot erelid was benoemd en vol stond nu met het uitspreken van enkele lovende woorden die hij van een ge schenk vergezeld liet gaan. De heer Van Marion dankte de vergadering voor het vertrouwen dat in hem gesteld was en zijn mede-bestuursleden voor de vriend schap die hij ondervonden had. Mevrouw drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee volgde hem in zijn functie van adjunct-secretaris op. De heer ing. K.J.J. Brand verliet als vertegenwoordiger van de regio Oost Zeeuwsch-Vlaanderen het Algemeen Bestuur. De voorzitter schetste in het kort de bijdrage die de heer Brand de afgelopen tien jaar aan het genootschapswerk geleverd heeft. De heer drs. A.M.J. de Kraker werd lot zijn opvolger benoemd. De commissie Huisvesting werd opgeheven. De leden, de heren ing. J.I. de Regt (voorzitter), drs. J.H. Kluiver (secretaris). J.A. Heyse (penningmeester), drs. R. Jobse, W.A. Kooiman. J.M. Moraal, ir. W.G. Westenburger en ing. J.W. Weug werden onder dankzegging voor de bewezen diensten gedechargeerd. De heel ing. J.I. de Regt verliet als gevolg daarvan het Algemeen Bestuur. De secretaris kreeg het archief van de commissie ter hand gesteld. De heer drs. A.C. Meijer verliet het Algemeen Bestuur, waarvan hij sinds juni 1991 namens de commissie Redactie Archief en Werken lid was. De heer prof. dr. PA. Henderikx volgde hem in hel Algemeen Bestuur op. Mevrouw drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee nam het secretariaat van de commissie Redactie Archief en Werken van de heer Meijer over. Mevrouw drs. E. Vreenegoor werd benoemd lot lid van de commissie Redactie van het tijdschrift Zeeland. Me vrouw Noorlander en de heer dr. G. van der Ham verlieten de redactie. De heren W.A. Kooiman en J.L.J.B. baron Sweerts de Landas werden herbenoemd in het bestuur van de stichting Huize 's-Hertogenbosch. Het Dagelijks Bestuur vergaderde zes maal, hel Algemeen Bestuur vier maal. Er werd tweemaal een Algemene Ledenvergadering gehouden. De functie van administratrice werd vervuld door mevrouw A.K. de Feijter-van Noppen. Zij notuleerde ook de bestuurs- en Algemene Ledenvergaderingen. VI

Archief | 1997 | | pagina 8