Vertegenwoordiging Namens het Genootschap hadden de heren drs. F. van der Doe. drs. J.H. Kluiver (als secretaris) en mevrouw W. van Nassau-Daamen zitting in het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting. De heer drs. R.L. Koops vertegenwoordigde het Ge nootschap in het Algemeen Bestuur van de stichting Omroep Zeeland. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1540 leden. In de Alge mene Ledenvergaderingen werden 73 nieuwe leden vermeld. In de loop van 1996 ontvielen het Genootschap door overlijden J. Heyse, B.J. ter Bals. J. de Bree, mevrouw P.D. Weug-v.d. Ende, mevrouw A.L. Hijmans, M. Herdink, drs. J.D.A. de Fremery, C.M. Ghijsen, J.W. Kronenberg, L. de Waard, ir. A. Krijgs man, mevrouw M.J. de Hullu-Verplanke, C. Sanderse, C.J. van Geest, Joz. Som- meijer, ir. M. Vink. Het lidmaatschap werd door 83 leden opgezegd. Aan het eind van 1996 telde het Genootschap 1514 leden, onder wie 58 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten Op 15 januari vond de Nieuwjaarsontvangst plaats. In de maanden januari en februari werden de Genootschapscolleges 1995-1996 afgerond met serie III: 'Aspecten van de Democratie' door prof. dr. J.M.M. de Valk. Op 29 april vond in Huize 's-Hertogenbosch de presentatie plaats van de in 1995 verworven tekeningen van Jan Arends. Tot de aanwezigen behoorde ook de Commissaris der Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder. Verder mocht de voorzitter ook begunstigers, subsidieverleners, de conservatoren van de Zelandia Illustrata, medewerkers van het Rijksarchief in Zeeland, bestuursleden van het Genootschap en andere belangstellenden begroeten. De heer drs. J.H. Kluiver, hoofdconservator, schetste in een korte toelichting de herkomst en betekenis van de tekeningen. Tijdens de algemene ledenvergadering van 17 juni werd de Wet van het Genoot schap opnieuw aangepast, zodat met de sinds 1981 aangebrachte wijzigingen een geheel nieuwe versie ontstond. De aanmeldingsprocedure voor nieuwe leden wordt eenvoudiger: benoeming door de algemene ledenvergadering vervalt. De positie van huisgenootleden wordt geregeld en voortaan zal van Statuten i.p.v. Wet van het Genootschap gesproken worden. Op 26 augustus vond op uitnodiging van mevrouw mr. G.E. Huisman, directeur van de Zeeuwse Bibliotheek, een gesprek plaats met de leiding van de Zeeuwse Bibliotheek. De Zeeuwse Bibliotheek draagt tot grote tevredenheid zorg voor het beheer van de boekerij van het Genootschap. Daarnaast is het Genootschap een gebruiker van de vele faciliteiten die het gebouw biedt. Behalve praktische kwes ties als de gelegenheid tot verkoop van Genootschapspublicaties, kwamen vooral de ontwikkelingen op het gebied van informatievoorziening en van cultuurbe houd ter sprake. Afspraken werden gemaakt voor regelmatig overleg tussen de conservatoren Boeken, Handschriften en Ruilverkeer van het Genootschap en medewerkers van de bibliotheek. Van beide kanten werd dit gesprek als zeer nut tig ervaren, reden waarom besloten werd voortaan jaarlijks bijeen te komen. In augustus en september werden onder leiding van de voorzitter gesprekken ge voerd met een aantal juristen ten einde de Juridische Werkgroep nieuw leven in te blazen. Besloten werd om door middel van een enquête eerst de mening van de Zeeuwse juristen te peilen over de mogelijkheid en wenselijkheid van een en ander. VII

Archief | 1997 | | pagina 9