land een demonstratie Internet; 3 september: drs. W.T. van Gelder, Commissaris der Koningin in Zeeland over 'Nederland heeft een verkeerd beeld van Zeeland en de Zeeuwen houden dat in stand'. Een panel van 3 journalisten, te weten Cees Maas {De Slem), Mieke van der Jagt PZCen Peter Joosse (Omroep Zeeland) ondervroeg de heer Van Gelder kritisch. Ook het talrijke publiek kon zich in de discussie mengen. De bijeenkomst werd mogelijk gemaakt door bijdragen van ING Bank Middelburg en Accountantskantoor Rijkse te Middelburg. De discus sie over het imago van Zeeland kreeg in de media volop aandacht en werd daarin voortgezet; 8 oktober: drs. J.C. Schouwenaar over 'De politisering van de (Zeeuwse) pers tussen 1830 en 1848', waarna de journalist Kees Slager, bekend van het landelijke radioprogramma 'o.v.t.' met hem in discussie ging. Onze leden werden geïnformeerd over de Zeeuwse filmdagen, die van 29 febru ari tot en met 3 maart plaatsvonden. Hel onderzoek naar de journalist Fredrik van Sorge werd voortgezet. Werkgroep Kunstgeschiedenis Het ledental van de werkgroep liep in 1996 terug naar 156 leden. Het bestuur kwam vijf maal bijeen. De jaarlijkse ledenvergadering vond plaats op 15 april. Mevrouw H.J. Kruse-ter Avest en de heer D. Pott Hofstede traden uit het bestuur en werden opgevolgd door mevrouw drs. C.E. Zonnevylle-Heyning en de heer J.B.G. Samsom. Drs. J.H. Kluiver beëindigde zijn werkzaamheden als adviseur van het bestuur. Het lezingen- en excursieprogramma was als volgt: 12 februari: Dr. A. van Heek over oud-christelijke basilieken in Rome; 11 maart: Drs. C.M. de Bruyn over Zeeuws zilver; 15 april: Na het huishoudelijke gedeelte van de ledenvergadering sprak mevrouw drs. B.A. Heezen-Stoll over een tekening van Johannes Radema- cher de Oude; 27 april: De jaarlijkse excursie ging naar Delft en stond in het te ken van Vermeer; 14 oktober: Mevrouw drs. L. Netel over het Cobramuseum en zijn collectie; 11 november: Mevrouw dr. B.C.M. van Hellenberg Hubar over de architectuur van P.J.H. Cuypers en zijn navolgers. De projectgroep Schiitz ging in 1996 voort met haar onderzoek. Met het Zeeuws Museum en hel Stedelijk Museum Vlissingen werd contact onderhouden over een tentoonstelling gewijd aan de familie Schiitz in de zomer van 1998. De pro jectgroep Woonhuizen in Zeeland heeft zijn werkzaamheden in de oorspronke lijke vorm in 1996 beëindigd. Commissie voor de Verzamelingen Voor een verslag van de werkzaamheden van de Commissie voor de verzamelin gen zij verwezen naar het jaarverslag over 1996 van de hoofdconservator. Activiteitencommissie De commissie kwam vijf maal bijeen. Ze wijdde zich in de eerste plaats aan de voorbereiding en de organisatie van de Genootschapscolleges, die ook dit jaar weer veel belangstellenden trokken. Om de deelnemers aan deze colleges de mo gelijkheid te bieden wat dieper op de behandelde stof in te gaan, werd de vor ming van studiegroepjes in overweging genomen. Concrete plannen daartoe moeten nog uitgewerkt worden. Verder belastte de commissie zich met de orga nisatie van de jaarlijkse Genootschapsexcursie. XI

Archief | 1997 | | pagina 13