Publicaties van Paulns de Wind De Abortu ('Over de miskraam'). Abraham Kallewier, Leiden 1735 (28 biz., lien stellingen). Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam, Bibliotheek KNMG. 't Geklemd hoofd ge redt: door Paulns de Wind, operateur van Zeelandanal: chir: art: obstet: lector, stadsdoctor, steensnyder en vroedmeesier te Middel burg. Pieter Gillissen, Middelburg 1751 (110 blz. en één plaat). Bibliotheek dei- Universiteit van Amsterdam, Bibliotheek KNMG. De vraag, is het niet afbinden der navelstreng volstrekt dooclelijk voor een eerst geboren kindonderzocht en beantwoordt door Paulns de Wind, operateur van Zeeland, cinat: chir: et art: obstetr: lector, stadsdoctor en vroedmeesier te Mid delburg. Pieter Gillissen, Middelburg 1757 (64 bl/..). Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam, Bibliotheek KNMG. Middelen ter bewaring der gezondheid op 's konings schepen door J. Lind, M.D., Uil het Engelsch vertaald met aanmerkingen en eene verhandeling der voor naamste ziekt ens op de Oost-Indische schepen door Paulns de Wind M.D. Louis Taillefert Dz., drukker van de Oost-Indische Compagnie, Middelburg 1760 (180 blz., datum van het voorwoord: 20 september 1760). Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam, Bibliotheek KNMG. Ontleeding eener dubbele liesbreuk. Verhandelingen der Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen 1763) 118. Waarneming over een gesneden netbreuk. Verhandelingen der Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen (1763) 129. Middelen ter bewaring der gezondheid op 's konings schepen door J. Lind, M. Uit het Engelsch vertaald met aanmerkingen en eene verhandeling der voor naamste ziekt ens op de Oost-Indische schepen door Paul lis de Wind M.D. Pieter Gillissen, drukker van de Oost-Indische Compagnie, met privilege, Middelburg 1764 (derde druk, datum van het voorwoord: 28 april 1764). Bibliotheek dei- Universiteit van Amsterdam, Bibliotheek KNMG. Bericht van een gebarsten maag in een kind. Verhandelingen der Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen 1765) 219. Een waterzuchtig gezwel in een vrouwelijke borst geneezen. Verhandelingen van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 1 1769) 587. Waarnemingen over een geslikte navelbreuk. Verhandelingen der Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen (1769) 124. 79

Archief | 1998 | | pagina 105