ten ontplooien, welke problemen zich daarbij voordoen en welke oplossingen mogelijk zijn. In juni bood de Commissie het schriftelijk verslag van haar bevin dingen aan het bestuur aan. De Commissie constateerde dat het enthousiasme voor de doelstelling van het Genootschap zowel bij Werkgroepen en Commissies als bij besturen groot is. Ze beval onder meer aan. dubbelfuncties te voorkomen, de leden van Werkgroepen tot Genootschapsleden te maken, strakkere begro tingsdiscipline na te streven, het imago van het Genootschap te verbeteren en het voor jongeren aantrekkelijk te maken om lid te worden. Ook aan ledenwerving moet meer gedaan worden. Op 15 april vond in Huize *s-Hertogenbosch een bijeenkomst plaats van be stuursleden van het Genootschap en de Stichting Huize 's-Hertogenbosch met vertegenwoordigers van de Gemeente Middelburg teneinde de voortgang van de restauratie en renovatie van hel pand te tonen en de plannen voor de toekomst met betrekking tot het gebouw te ontvouwen. Op 29 april werd het oud-bestuurslid B. Oele benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bestuursleden waren bij het uitreiken van de versierselen in het raadhuis van Kapelle aanwezig. Op 27 mei overleed het erelid mr. J. van Marion. Tijdens de crematie-plechtig heid werd hij door voorzitter en vice-voorzitter herdacht. In het septembernum mer van Zeeland wijdde de vice-voorzitter een Tn memoriam' aan hem. Op 28 juni vierde de Werkgroep Muziek haar twintigjarig bestaan met een recital in Huize 's-Hertogenbosch. Tevens werd bij die gelegenheid de Yamaha-vleugel ingewijd, die W.H. Pot eerder aan hel Genootschap had geschonken. In de alge mene ledenvergadering van 23 juni kreeg de gever daarvoor de Genootschaps penning uitgereikt. Op 11 juli verscheen de Genootschapsagenda 1998 Zeeland Maritiem met af beeldingen uit de Historisch-topografische Alias Zelandia Illustrata. Deze vond aftrek bij leden en niet-Ieden. Initiatiefnemer en stuwende kracht achter dit pro ject was de voorzitter, J.L.J.B. baron Sweerts de Landas, die werd bijgestaan door G.C. van Malland, de beide conservatoren van de Zelandia Illustrata (drs. P.J. Smallegange en drs. I.H. Vogel-Wessels Boer) en dr. F.F.X. Smulders namens de Commissie tot Redactie van Archief en Werken. Assistentie verleenden daar bij A.K. de Feijter-van Noppen (administratrice) en C.J.G.T.M. van Kempen. In oktober en november vond een aantal malen overleg plaats tussen de dage lijkse besturen van het Genootschap en van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch. Hel Genootschapsbesluur wenste meer betrokken te worden bij belangrijke be slissingen van de Stichting en ook meer inzicht le krijgen in de visie die de Stich ting heeft ten aanzien van ontwikkelingen op korte en lange termijn. De vervul ling van vacatures en de herbenoemingen in het Stichtingsbestuur speelden in de discussies een belangrijke rol. Het Stichtingsbestuur beklemtoonde zijn zelfstan dige positie tegenover het Genootschap. Besloten werd voortaan enkele keren per jaar bijeen te komen om de communicatie te verbeteren. In november verscheen het jaarboek over het jaar 1996. Op 22 en 23 november werd in Huize 's-Hertogenbosch een tentoonstelling ge houden met materiaal uit de Zelandia Illustrata dat de basis voor de Agenda 1998 vormde. De collectie zal opnieuw benut worden voor de samenstelling van de Agenda 1999, die onder de titel ZeelandBurchten en Buitenplaatsen zal ver schijnen. In de nacht van 31 december overleed P. van der Veen, erelid van hel Genoot- VIII

Archief | 1998 | | pagina 10