schap. Als vorig eigenaar van Huize 's-Hertogenbosch speelde hij een belang rijke rol voor het Genootschap, toen dit gebouw in 1993 door de Stichting Huize 's-Hertogenbosch in eigendom werd verkregen. Ook voor zijn royale schenkin gen is het Genootschap hem veel dank verschuldigd. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van dc Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek liep in 1997 terug tot circa achthonderd leden. In de algemene ledenverga dering van 20 oktober werd ir. A.J. Beenhakker benoemd in de vacature ontstaan door het overlijden van A. Krijgsman. De penningmeester P.J. Triou stelde zich niet herkiesbaar; zijn laak werd later overgenomen door bestuurslid J.P.B. Zuur deeg. Het bestuur kwam zes keer bijeen. In de reeks 'voordrachten lopend onderzoek' werd drie keer een onderzoek naar een aspect van de Zeeuwse historie voor het voetlicht gehaald. Achtereenvolgens spraken M. de Jong over 'De Zeeuwse wapenhandel en wapenproductie 1572- 1648'. L. Jongma over dr. H.C.M. Ghijsen en R. Ie Clercq over 'De betekenis van het grond- en dijkwerk voor de arbeidsmarkt in Zeeland in het pre-indus- triële tijdvak'. De excursie op 24 mei had dit keer Schouwen-Duiveland als be slemming. Dc Elfde Historische Studiedag vond plaats op 6 september in de filmzaal van de Provincie Zeeland en was gewijd aan het thema 'Zeeuwse emigratie naar Ame rika 1840-1920'. De organisatie geschiedde in samenwerking met het Roosevelt Study Center. Van het bulletin Nehcilennia verschenen vier reguliere nummers en hel thema nummer, gewijd aan de studiedag over emigratie. Aan de projecten 'Huizen, bewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere' en 'Prijsvragen uitgeschreven door het Genootschap' werd gestaag doorgewerkt. Werkgroep Geologie De Werkgroep Geologie telde eind 1997 110 leden. De volgende lezingen wer den gehouden: 21 februari: 'Flora, fauna en landschap van Toscane", door G. Geuze, Oost-Souburg; 18 april: 'Van Maasmond tot Maasvlakte", door A. Janse, Brielle; 23 mei: 'Zandsuppleties voor de Nederlandse kust', door P. Roelse, Rijks-Instituut voor Kust en Zee; 24 oktober: 'De diepwaterboringen in Zee land', door J. de Vos, Terneuzen en A. Krull-Kalkman, Oostburg; 28 november: 'Californië, leven op een actieve continentrand", door R. Pouwer, Haarlem; 19 december: 'De vroeg-pleistocene olifantachtigen', door H. van Essen, Dieren. Op zaterdag 25 oktober werd een determinatiemiddag georganiseerd (afsluiting Pyramidellidae en samenvatting). Er werden twee excursies georganiseerd: op zaterdag 22 maart naar de e.n.c.i.- groeve in de St. Pietersberg bij Maastricht en op zaterdag 20 september naar dc Kalool. het strand bij de kerncentrale Borssele. Aan beide excursies werd door ongeveer twintig personen deelgenomen. Op zaterdag 12 juli was er een voor de conservatoren van het Genootschap geor ganiseerde bottenvistocht op dc Westerschelde (omgeving Put van Terneuzen). Het tijdschrift Volula verscheen tweemaal. IX

Archief | 1998 | | pagina 11