Evenals in vorige jaren werd er druk gebruik gemaakt van de bibliotheek, ook door Werkgroepleden van builen Zeeland. Op zaterdag 15 november werd, in samenwerking met de Nederlandse Malacolo- gische Vereniging en de Stichting Biologia Maritima, een studiedag georgani seerd in de Zeeuwse Bibliotheek waaraan ongeveer vijftig personen deelnamen. Daarbij werden onder meer de volgende lezingen gehouden: 'Paleo-ecologie en evolutie aan de hand van Mollusken', door F. Wesselingh; 'De Roebim '97-expe- ditie naar Noordwest-Australië', door M. Lavaleije; 'Waarom verdwijnt de wulk' (over sekse-verandering en onvruchtbaar worden van zeeslakken als gevolg van aangroeiwerende verf van schepen), door C. ten Hallers en 'Europese Glycyme- rididae', door F. van Nieulande. Al met al kan worden geconcludeerd dat de Werkgroep, mede door het groeiend aantal leden, een periode van bloei doormaakt en duidelijk ais vraagbaak fun geert en in een behoefte voorziet. Als laatste kan nog de beschrijving van een nieuwe soort fossiele schelp worden gemeld: Alvanici simonsi Marquet 1997 (in Contributions to Tertiairy and Quaternary Geology, vol. 34, no. 1-2, maart 1997). Deze schelp is een drie milli meter groot slakje dat voorkomt in de pliocene zanden van Oorderen en Luchtbal in België, maar ook af en toe als strandfossiel in Zeeland aanspoelt. Tijdens de determinatiebijeenkomsten van de Werkgroep werd deze schelp voor het eerst als een zelfstandige soort herkend. De naam simonsi is een derivatio nominis van het werkgroeplid G.F. Simons, die als eerste de nieuwe soort herkende. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 21 april 1997. Het ledental van de Werk groep bedroeg ongeveer 120. Het bestuur was als volgt samengesteld: dr. A.A. Clement, voorzitter; ing. J. Sanderse, secretaris; J. Vogel, penningmeester; drs. J.H. Kluiver, conservator; A. de Jong. lid. Het bestuur kwam viermaal bijeen ter bespreking van de lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en andere activiteiten. Het jubileum van de Werkgroep werd gevierd op 28 juni. Tijdens deze gelegen heid werd de nieuwe Yamaha-vleugel in gebruik genomen met een introductie concert onder de titel 'Schilderen aan de vleugel". H. Hasjem bespeelde de vleu gel en de heer Pot hield een causerie. De volgende activiteiten werden georganiseerd: de bekende Zeeuwse pianiste Marianne Boer gaf samen met de sopraan Nienke Oostenrijk op zaterdag 18 ok tober een recital in Huize 's-Hertogenbosch met werken van Schubert, Chopin en Fauré. Leerlingen van het Koninklijk Conservatorium Den Haag gaven op vrij dag 21 november in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg een uitvoering van werken van diverse componisten uit de Italiaanse baroktijd. Het programma vermeldde zowel vocale als instrumentale muziek, waarbij gebruik werd ge maakt van authentieke instrumenten. De bezoekers waren in het algemeen zeer tevreden over de kwaliteit van de uitvoering van de gebrachte muziek. Werkgroep Theologie Het jaarprogramma van de Werkgroep Theologie loopt steeds van oktober tot april. De derde en laatste lezing in het kader van de reeks 'Het onderzoek naar de historische persoon van Jezus' vond plaats op 11 maart 1997. Deze werd ver zorgd door prof. dr. N. Schreurs. X

Archief | 1998 | | pagina 12