Op 4 november werd de eerste lezing gehouden in het kader van het centrale thema 'Paradigmawisseling'. Deze lezing handelde over de paradigmawisseling bij Paulus en werd verzorgd door prof. dr. N. Bakker. De lezingen van de Werkgroep Theologie worden gemiddeld door ongeveer vijf tig leden of belangstellenden bijgewoond. Werkgroep Film Media Communicatie In het verslagjaar werden vijf bestuursvergaderingen gehouden. De jaarvergade ring vond plaats op 27 februari 1997. Het aantal leden bedroeg ultimo 1997 23, het aantal gezinsleden vijf. De volgende lezingen werden georganiseerd: 27 fe bruari: N. Ginjaar-Maas, 'Pers en Politiek' en W.J. Verkerk. 'Parlement en Pers'; 10 april: T. Richel, 'De dodelijke gevolgen van onze goedbedoelde milieuwet ten'; 9 september: dr. J. Duyndam, 'Eenzaamheid en emotie"; 4 november: drs. ing. C. Martens, 'Het Zeeuws Dialect'. Deze lezing werd ingeleid door de Com missaris van de Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder. De bijeenkomst werd door A.P.J. Oosterling opgeluisterd met declamatie en muziek. Werkgroep Kunstgeschiedenis Het ledental van de Werkgroep Kunstgeschiedenis liep in 1997 terug van 156 tot 144. Het bestuur, dat vijfmaal bijeenkwam, organiseerde de gebruikelijke lezin gen en de viering van het eerste lustrum. De lustrumviering resulteerde in een studiedag rond het thema Zeeuwse kerken. Tevens werden de wensen van de le den ten aanzien van lezingen, excursies, projectgroepen en dergelijke gepeild door middel van een korte enquête. Ook de oprichting van een nieuwe project groep rond het thema 'Atelierbezoek' had de aandacht van het bestuur. De jaarlijkse ledenvergadering vond plaats op 24 maart. Drs. J.P. Vaane trad uit het bestuur en werd opgevolgd door ir. G.R.W. Kymmell. die het penningmees terschap van M.C. van den Tempel-Penning overnam. Drs. W.H.P. Scholten werd herbenoemd. De ledenvergadering ging akkoord met het voorstel om drs. PW. Sijnke namens de Werkgroep af te vaardigen in het algemeen bestuur van het Ge nootschap. Commissie voor de Verzamelingen Voor hel verslag van de werkzaamheden van de Commissie voor de Verzamelin gen zij verwezen naar het Jaarverslag van de hoofdconservator over 1997. A cti i iteitencommissie De commissie kwam zevenmaal bijeen en wijdde zich hoofdzakelijk aan de voorbereiding en de organisatie van de Genootschapscolleges. De jaarlijkse excursie werd naar hel voorjaar van 1998 verschoven, omdat geble ken is dat september minder geschikt is door de vele andere excursies en activi teiten die in deze maand plaatsvinden. Bovendien zijn dan veel deelnemers op vakantie. Commissie Verkoop Publicaties In het pand naast Huize 's-Hertogenbosch werd een verkooppunt geopend voor de verkoop van publicaties van het Genootschap en boeken verkregen uit schen kingen. De inrichting is nog provisorisch. De commissie is erin geslaagd, on danks problemen over de huisvesting met het stichtingsbestuur van Huize 's-Her- XI

Archief | 1998 | | pagina 13