Boeken en Handschriften Onderafdeling boeken De conservator drs. H.J. Vader bericht als volgt: De conservatoren handschriften, ruilabonnementen en boeken zijn regelmatig bijeen geweest voor overleg. In het periodiek overleg met vertegenwoordigers van de Zeeuwse Bibliotheek is gesproken over het toevoegen van aan het Ge nootschap toebehorende drukwerken aan het bruikleen, beheerd door de Zeeuwse Bibliotheek. Afgesproken is om het collectiebeleid van de Zeeuwse Bibliotheek te volgen. Bovengenoemde conservatoren willen deze regeling laten gelden voor 1998 en 1999. In 1999 zal worden bezien, of de afspraak al of niet gewijzigd dan wel verlengd zal worden. In het periodiek overleg zullen toevoegingen aan het bruikleen een vast agendapunt worden. In 1997 werden de volgende schenkingen gedaan: J.C. Kram heeft een aanzienlijke collectie geschonken, waarin zich waardevolle 17e- en 18e-eeuwse werken bevinden. Drs. C.J.F. Klaassen, Documentatie Deltawerken. T. van Leeuwen. Belgii Confederali Respublica (1653). Uit de bibliotheek van C.A. van Woelderen: Vaderlandsche gezangen van Zelan- dus (1782) en A. Hondius Crone, The Temple of Nehalennia at Domburg (z.j.). Door het Genootschap werden aangekocht: Georgii Pasoris, Mannale Novi Testamenti (1654). Joannes Luiken, De schriftuurlijke geschiedenissen en gelijkenissen van het oude en nieuwe verbond (2dln., 1712). Het doornemen van de pamflettenverzameling is op bescheiden schaal voortge zet. Onderafdeling handschriften De conservator mr. W. Dirksen bericht als volgt: De in 1996 begonnen nieuwe beschrijving van de handschriften in de Zeeuwse Bibliotheek (zie het verslag over 1996) werd voortgezet. Aan drs. S. Koolhof, verbonden aan het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde te Leiden, werden inlichtingen verstrekt over de verwerving door het Genootschap (in 1867) van een geïllustreerd Buginees handschrift waarover de heer Koolhof interessante gegevens meedeelde. Het handschrift bevat twee episoden uit het La Galigo-epos, een oorspronkelijk Buginees verhaal van de eer ste zes generaties van de van de hemelse goden afstammende mensen en een van de langste letterkundige werken ter wereld. La Galigo is de zoon van de held van het epos, Sawérigading. Het handschrift van het Genootschap is een van de ui terst zeldzame geïllustreerde La Galigo-handschriften en. voorzover de heer Koolhof bekend is, hel enige in een openbare collectie. Er waren geen aanwinsten voor de verzameling handschriften. Munten en penningen De conservator drs. C.J.F. Klaassen bericht als volgt: Het in 1996 aangeboden muntengewichtdoosje van Maerten du Mont is nog niet aangekocht, ten gevolge van het uitblijven van middelen uit het Begunstigers fonds en subsidie uit de derde geldstroom. Door gebrek aan middelen heeft de registratie van munten en penningen geen XIV

Archief | 1998 | | pagina 16