een geïllustreerde agenda uit te geven. Daar de conservatoren drie niet in de planning voorziene tentoonstellingen dien den te verzorgen, is er minder prioriteit gegeven aan het samenstellen van de ca talogus dan was voorzien. In mei vond de Informele Bijeenkomst van de landbouwministers van de Euro pese Unie in Zeeland plaats. Op verzoek van het Ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij zijn kaarten en prenten uit de collectie tentoongesteld in het Badhotel Domburg (waar de ministers verbleven), in de Grote Kerk in Veere en in de Wandelkerk te Middelburg. In juli werd een rapport aangeboden over de ontwikkeling van de buitenplaatsen in de Manteling, dal in opdracht van de Gemeente Domburg was opgesteld door het bureau Bosch en Slabbers te Gapinge. Ter illustratie van deze studie werd in Hotel Green White te Oostkapclle een tentoonstelling met materiaal uit de Zelan- dia ingericht. Rond de Genootschapsagenda 1998 Zeeland Maritiem werd in november in Huize 's-Hertogenbosch een tentoonstelling georganiseerd. Bij de inrichting van deze drie exposities werd veel hulp ondervonden van het Rijksarchief in Zeeland. Voor de wijkvereniging 'De Bogardstraat' hebben wij een lezing met dia's ge houden over de verzameling, die afgesloten is met een rondleiding door depot 7 in het Rijksarchief. Verder zijn kaarten en prenten uil de Zelandia ten behoeve van zes tentoonstellin gen in den lande uitgeleend. In de studiezaal van het Rijksarchief werden 84 originelen uit de collectie ge raadpleegd. Aan derden werden 126 fotoreproducties/dia's verstrekt. Ook in 1997 heeft het Genootschap een prentbriefkaart met een afbeelding uit de Zelan dia uitgegeven. Het is een reproductie van een aquarel van W.J. Schütz uit 1896, dat de Dokhaven te Vlissingen weergeeft. De Zelandia Ulustrata werd in 1997 door zowel aankopen ais schenkingen met 48 nummers uitgebreid, te weten met 2 kaarten, 19 prenten/tekeningen, 13 affi ches, 16 foto's, 22 fotoalbums, 43 glasnegatieven, 1 kalender. 12 delen documen tatie en 14 prentbriefkaarten. Dc belangrijkste aanwinsten waren twee tekeningen vervaardigd door Lucie van Dam van Isselt (1927), een portret van J.B. de Loeil getekend door H.K. Kramer (1850). dc toren te Groede (ets) van A. Nicolai (ca. 1938) en 22 albums met foto's van hervormde kerken in Zeeland door S.J. de Groot verzameld. Natuu/'historische voorwerpen Onderafdeling fossiele hotten De conservator drs. A.PJ. Bil bericht als volgt: Ook dit jaar was het aantal bezoekers in het depot in Oost-Souburg bevredigend. Van enige importantie was het bezoek van L. Hellemans, als conservator verbon den aan de Universiteit Utrecht. Als geschenk nam hij een fragment van een tand mee. die heeft toebehoord aan de walrus Alachtherium. Helaas bleek het een ver gissing, dat dit fragment zou behoren bij een in hel depot aanwezige schedel. Tol de verzameling behoren wel meerdere stukken van deze species, die in hel laatste deel van het Plioceen op de zandbanken voor de Zeeuwse kust verbleef. In juli 1997 werd wederom een bottenvistocht ondernomen naar de Put van Ter- XVI

Archief | 1998 | | pagina 18