Archeologische voorwerpen en objecten De conservator ir. J.A. Trimpe Burger bericht als volgt: In januari 1647 kwamen aan de voet van de duinen op hel strand van Domburg de overblijfselen te voorschijn van een aan de godin Nehalennia gewijde tempel uit de Romeinse tijd. Verscheidene van de aldaar gevonden altaren kwamen latei- in het bezit van hel Genootschap en kregen uiteindelijk een plaats in een aparte zaal van het Zeeuws Museum te Middelburg. Op initiatief van de provinciaal ar cheoloog in Zeeland, drs. E. Vreenegoor, en de directie van het Zeeuws Museum, drs. I.V.T. Spaander met naaste medewerkers, werd herdacht dat 350 jaar geleden de belangrijke ontdekking in Domburg is gedaan. In het Zeeuws Museum richt ten de initiatiefnemers, gesteund door ingewijden op het gebied van de klassieke oudheid en de ontwikkeling van de Zeeuwse kust in de loop der eeuwen, een ruim opgezette tentoonstelling in. De expositie met de titel 'Nehalennia. een mysterieuze godin uit de Romeinse lijd' werd op 11 juli 1997 geopend en zou gesloten worden op 1 maart 1998: een gedeelte van de opstelling van Nehalennia-altaren bleef tot een nader te bepalen tijdstip gehandhaafd. Het succes van de Nehalennia-tentoonstelling was ook te danken aan schitterende bijdragen van het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den, het Museum Kam te Nijmegen, het Gemeentelijk Archeologisch Museum van Aardenburg en de uit wetenschappelijk oogpunt zeer waardevolle vondsten van de sportduiker J. Valster, die verschillende voorwerpen aan het Genootschap heeft geschonken (zie eerdere jaarverslagen). Ter gelegenheid van de Nehalennia-tentoonstelling verschenen enkele publica ties, te weten: P.Stuart, 'Nieuws over Nehalennia' in: Zeeland 6 (1997) 2, 41-64, en J.A. Trimpe Burger, De Romeinen in Zeeland: Onder de hoede van Nehalen nia, Middelburg, Provincie Zeeland, 1997. Voor jeugdige bezoekers werd door J.J.B. Kuipers een stripverhaal samengesteld dat verkrijgbaar is in het Zeeuws Museum. Aanwinst: een zeer zware ijzeren kogel met een doorsnede van ongeveer dertig cm. die in Sluis bij bagger werkzaam heden is gevonden op een diepte van acht meter; schenking van J. Valster; inventarisnummer ga 1997-1. Het voorwerp, dal enige eeuwen oud is, is in bruikleen gegeven aan het Gemeentelijk Archeolo gisch Museum te Aardenburg. dr. J.H. Kluiver hoofdconservator XVIII

Archief | 1998 | | pagina 20