JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER 1997 Bestuur In de algemene ledenvergadering van 23 juni trad drs. J.P. Vaane uit het alge meen bestuur, waarvan hij, met een onderbreking, 22 jaar deel uitmaakte, laatste lijk als vertegenwoordiger van de Werkgroep Kunstgeschiedenis. Als redactie- voorzitter van de Encyclopedie van Zeekind en in andere hoedanigheden heeft hij zich voor het Genootschap zeer verdienstelijk gemaakt. Als blijk van grote er kentelijkheid reikte de voorzitter hem de Genootschapspenning uit. Tot zijn op volger in het algemeen bestuur werd door de Werkgroep Kunstgeschiedenis drs. RW. Sijnke aangewezen. Dr. J.L. Kool-Blokland trad terug als hoofdredacteur van het tijdschrift Zeeland. Sinds de oprichting van het tijdschrift in 1991 heeft zij deze functie vervuld. Dc voorzitter prees het enthousiasme en de werkkracht die zij ruim vijfjaar lang aan de dag legde. Uit handen van de voorzitter ontving zij de Genootschapspenning. Drs. C.N. Polderman verklaarde zich bereid voorlopig het hoofdredacteurschap op zich te nemen. Dr. J. Dekker, G.C. van Malland en drs. I. Ooms-Siebenga werden respectievelijk tot lid van de Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland, de Commissie Fondsenwerving en de Activiteitencommissie benoemd. In de algemene ledenvergadering van 15 december verliet J.W. Weug het dage lijks bestuur, waarvan hij sinds 1988 als adjunct-secretaris en sinds 1994 als vice-voorzitter deel heeft uitgemaakt. Wegens zijn vele verdiensten voor het Ge nootschap, in het bijzonder als voorzitter van de Jubileumcommissie, als lid van de Activiteitencommissie en van het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogen- bosch mocht hij de Genootschapspenning in ontvangst nemen. Drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee volgde hem als vice-voorzitter op. G.C. van Malland werd tot adjunct-secretaris benoemd. Tot leden van de tijdens de algemene ledenvergadering van december ingestelde Commissie Genootschapsagenda werden benoemd: P.J. Krijgsman-Wolters, G.C. van Malland (voorzitter), drs. P.J. Smallegange en drs. I.H. Vogel-Wessels Boer. De commissie zou later aangevuld worden met een lid van de Commissie tot Redactie van Archief en Werken. Jhr. dr. G.F. Sandberg trad uit de Commissie Ledenwerving. Jarenlang heeft de heer Sandberg in tal van functies het Genootschap belangrijke diensten bewezen, niet in het minst door het werven van vele leden. De vergadering besloot hem daarom het erelidmaatschap toe te kennen. Drs. I. Ooms-Siebenga werd tot voorzitter van de Commissie Ledenwerving be noemd. Mr. C.A. Meulendijk. dr. A.M.J. de Kraker en H. Uil (allen regioleden in het algemeen bestuur) werden tot leden van de Commissie benoemd. J.W. Weug trad uit de Commissie Fondsenwerving en werd opgevolgd door drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee. die tevens voorzitter van genoemde Commissie werd. Wegens zijn grote verdiensten voor het Genootschap werd ir. J.A. Trimpe Burger tot erelid benoemd. Sinds 1955 is hij in tal van functies actief geweest en heeft hij zich onderscheiden door vele wetenschappelijke publicaties, onder andere in uitgaven van het Genootschap. Op het terrein van de archeologie geldt hij in en buiten Zeeland als een groot deskundige, aan wie het Genootschap veel dank verschuldigd is. Drs. S. Buijs trad uit de Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland. Tot VI

Archief | 1998 | | pagina 8