nieuwe leden van deze Commissie werden dr. A.H.L. Huiskes en drs. A. Molen dijk benoemd. De overige leden van Commissies en besturen werden in de ledenvergadering van 15 december herbenoemd. Het dagelijks bestuur vergaderde tienmaal, het algemeen bestuur kwam vijfmaal bijeen. Er werden twee algemene ledenvergaderingen gehouden. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door A.K. de Feijter-van Noppen. Secretariaat van het Genootschap: Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen, p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg, telefoon: (0118) 65 43 47. Vertegenwoordiging Namens het Genootschap hadden drs. J.H. Kluiver als secretaris, W. van Nassau- Damen (herbenoemd in de algemene ledenvergadering van 15 december) en drs. F. van der Doe zitting in het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting. Drs. R.L. Koops vertegenwoordigde het Genootschap in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland. In de algemene ledenvergadering van december traden J.A. Heyse, drs. R. Jobse, J.L.J.B. baron Sweerts de Landas en J.W. Weug uit het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch. Tot nieuwe vertegenwoordigers namens het Genoot schap in de Stichting werden benoemd: E.M. den Boer. ing. E. Geluk en mr. M.H.A.M. Oonk. Drs. J.H. Kluiver werd herbenoemd in het bestuur van de Stichting. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1514 leden (inclusief huisgenootleden). Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 59 nieuwe leden benoemd. In 1997 ontvielen het Genootschap door overlijden: mr. J. van Marion (erelid), P. van der Veen (erelid), W.H. van Dort, N.J. Nelissen, P.K. de Haas. L.M. Maljers- Koole, J.C. Lodder, ds. D. van Boven. D. Frumau-Rothuizen, mr. C.M. van Voorst Vader. H.S. Boogaart, prof. dr. J.M.G. van der Poel, P.J.W. Kouwe, A. Ry- serhove, drs. G. Kortenbout van der Sluys, N.M. de Jonge en drs. C.H.J. Peters. Het lidmaatschap werd door 106 leden opgezegd. Aan het eind van het verslag jaar telde het Genootschap 1449 leden, onder wie 61 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten Op 13 januari vond de jaarlijkse nieuwjaarsontvangst plaats. In de maanden januari en februari werden de Genootschapscolleges 1996-1997 afgerond met serie iu 'Nationalisme en inter-supranationalisme', verzorgd door prof. dr. S.W. Couwenberg. Ze werden goed bezocht. Hetzelfde gold voor de Ge nootschapscolleges 1997-1998, waarvan serie 'Zout en zoet water, zegen of ka ter' door prof. dr. H.L.F. Saeijs en serie n 'Evolutie' door prof. dr. E. Gittenberger in de maanden september, oktober en november werden gegeven. Eveneens in februari startte de ad hoe Commissie Functioneren Genootschap, bestaande uit de leden G.K. Brouwer en drs. H.J. Vader, met het onderzoek naai de wijze waarop de verschillende geledingen van het Genootschap hun activitei- VII

Archief | 1998 | | pagina 9