bracht. De heer drs. A. Molendijk was bereid tot hetzelfde tijdstip als interim-se cretaris te fungeren. De voltallige vergadering ging met hun benoeming akkoord. Verder werden door de vergadering benoemd: - de heer drs. F. van der Doe tot conservator Volkenkunde; - mevrouw drs. C.E. Zonnevylle-Heyning en de heer drs. R.G.N. Guldenmund tot leden van de commissie tol Redactie van Archief en Werken; - mevrouw C. Punt-Voorbij en de heer ir. C.J.M. van Unen tot leden van de acti viteitencommissie. - de heer drs. H.M. Snoek tot lid van de commissie Fondsenwerving; - mevrouw dr. J.C. Dekker tot hoofdredacteur van de commissie Redactie tijd schrift Zeeland: - de heer F. Booy tol opvolger van de heer drs. R. Jobse in het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch; - de heer drs. L.R. Priester tol lid van hel bestuur van de Zeeuwse Museumstich ting. Het dagelijks bestuur vergaderde 10 maak liet algemeen bestuur kwam ook 10 maal bijeen. Er werd alleen op 6 juli een Algemene Ledenvergadering gehouden. Op 20 oktober kwam het rapport van de commissie van goede diensten gereed. De kern van het rapport kwam er op neer dat huize 's-Hertogenbosch een te zware financiële en organisatorische belasting vormde; dat de verzamelingen deels goed. deels onvoldoende werden beheerd en geregistreerd; dat er een ge heel nieuw en kleiner bestuur moest komen met daarnaast een genootschapsraad. Het interim-bestuur voerde gesprekken met het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogenbosch, en met de conservatoren. Daarnaast kostte het tijd en moeite om. conform hel rapport van de commissie van goede diensten, vijf nieuwe be stuursleden te vinden. Toen dit laatste gelukt was kon een datum voor de Alge mene Ledenvergadering worden vastgesteld, nl. de 22e januari 1999. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door mevrouw A.K. van Noppen, die ook de verslagen van de bestuurs- en algemene ledenvergaderingen maakte. Vertegenwoordiging In de Zeeuwse Museumstichting werd door een bestuurswijziging het aantal ze tels teruggebracht van elf naar zeven. Het Genootschap ging van drie naar twee zetels. In de loop van het jaar traden de heren Kluiver en Van der Doe terug. Me vrouw W. van Nassau-Damen bleef als vertegenwoordiger van het Genootschap in het stichtingsbestuur. De tweede genootschapszetel werd ingenomen door drs. L.R. Priester, die tevens secretaris werd. De heer drs. R.L. Koops vertegenwoordigde het Genootschap in het bestuur van de stichting Omroep Zeeland. In de Stichting Huize 's-Hertogenbosch hadden namens hel Genootschap zitting, de heren drs. J.H. Kluiver, ing. J.I. de Regt, F. Booy, W.A. Kooiman. Mevrouw E.M. den Boer trad in december 1998 uit het Stichtingsbestuur, de heer J.M. Mo raal in september en de heer ing. E. Geluk in juli. Lidmaatschap Aan hel begin van hel verslagjaar lelde het Genootschap 1449 leden (inclusief huisgenootleden). Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 68 nieuwe 110

Archief | 1999 | | pagina 120