leden benoemd. In 1998 ontvielen het Genootschap door overlijden 18 leden: F. van Westen, prof. dr. J.F. van der Veen, ir. M.A. Geuze, J. Uriot, W. Verduin, L. Riemersma, dr. P.Chr. Kok, M.L. van der Moer, mevrouw EJ. van de Broecke-de Man, F.H.N. Bloemink, A.P. Buijs, mevrouw R.M. Gernaert, ing. W.N. van de Schelde, J.C. Janse de Jonge, dr. J.H. Kluiver, mr. R. Veltman Fruin, mejuffrouw drs. J.W.E. Laanbroek. Flet lidmaatschap werd door 60 leden opgezegd. Aan hel eind van hel verslagjaar telde het Genootschap 1439 leden, onder wie 59 huisge- nootleden. Gebeurtenissen en activiteiten Op 12 januari vond de jaarlijkse nieuwjaarsontvangst plaats. In de maanden januari en februari werden de Genootschapscolleges 1997/1998 afgerond met serie III over xDe crisis van de zestiende eeuw. Erasmus en zijn tijdgenoten', verzorgd door prof. dr. J.M.M. de Valk. Ze werden zeer goed be zocht. Op 24 april vond in het stadhuis van Vlissingen de presentatie plaats van de ge- nootschapsuitgave 'Frederik van Sorge en de Vlissingsche Courant 1839-1843)' van de hand van drs. J.C. Schouwenaar. De burgemeester van Vlissingen, de heer J.C.Th, van der Doel", mocht als eerste het boek in ontvangst nemen. Op 13 mei werd tijdens een bijeenkomst in hel stadhuis van Veere het jaarboek 1997 aangeboden aan de burgemeester van Veere, mevrouw A.C. de Bruijn. Op 5 juni vond aan de Rijksuniversiteit Utrecht de promotie plaats van dr. J.H. Kluiver, hoofdconservator van het Genootschap. De dissertatie handelde over de politiek van de provincie Zeeland inzake vredesonderhandelingen met Spanje tij dens de Tachtigjarige Oorlog tegen de achtergrond van de positie van Zeeland in de Republiek onder de titel vDe souvereine en independente staat Zeeland' en kreeg als motto mee: Timide ac prudenter. De promotie trok een groot aantal be langstellenden, die in de promotiezaal nauwelijks een plaatsje konden vinden. De promotor stond in zijn gelukwens uitvoerig stil bij de veelzijdige talenten en acti viteiten van de nieuwe doctor. In de Schotse Huizen in Veere werd op II september de nieuwe agenda 1999 (Burchten en Buitenplaatsen) gepresenteerd. Ter plaatse was ook een tentoonstel ling georganiseerd van de originelen uil het bezit van de Zelandia Illustrata, die gebruikt waren voor de agenda. Eén van de exemplaren werd door de heer mr. C. Kool aangeboden aan de Commissaris der Koningin, de heer drs. W.T. van Gel der. Het agenda-project kan in de komende jaren gecontinueerd worden. Verheugend was ook dat in september de financiële afwikkeling van de Encyclo pedie van Zeeland werd afgerond. De genootschapscolleges werden in het najaar verzorgd door mevrouw drs. C. Portheme-Caudri over de relatie tussen kunst en werkelijkheid. Serie II in no vember ging over het thema 'op weg naar de eenentwintigste eeuw'; sprekers waren prof. dr. H. Galjaard over modem erfelijkheidsonderzoek; prof. dr. W. Derksen over de bestuurlijke gevolgen van informatie- en communicatietechno logie: prof. dr. ir. R. Rabbinge over landbouw, voedselvoorziening en milieu, de basis van duurzame ontwikkeling: prof. dr. H.P.M. Adriaanssens over de sociale gevolgen van de huidige moderne ontwikkelingen. In oktober organiseerde de juridische werkgroep na lange tijd weer een bijeen komst. Een nieuw bestuur werd gevormd. Het Archief 1998 was ruim op tijd Idaar. Op 27 november vond in de Wandel- I I I

Archief | 1999 | | pagina 121