Van het bulletin Nehalennia verschenen vier reguliere nummers. Tegelijk met het lentenummer verscheen met enige vertraging het themanummer met de lezingen gehouden tijdens de tiende Historische Studiedag Het industrieel erfgoed. Sporen van techniek in Zeeland op 9 november 1996. Aan de projecten 'Huizen, bewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere' en 'Prijsvragen uitgeschreven door het Genootschap' werd gestaag doorgewerkt. Werkgroep Geologie De werkgroep Geologie telde eind 1998 na opschoning van het ledenbestand 97 leden. Binnen het bestuur trad de heer P.W. Moerdijk af als voorzitter en werd als zoda nig opgevolgd door de heer L.P.J.M. Wetsteijn. De heer Moerdijk bleef wel be stuurslid. De volgende lezingen werden gehouden: 20 febr.: de diepwaterboringen in Zeeland, door J. de Vos en mevrouw A. Krull- Kalkman. 24 april: Centraal Australië en het Groot Barrière Rif, door P. Szachnowski. 22 mei: Structuur en opbouw van de aardkorst, door W. de Vries, Museon, 's-Gravenhage. 16 okt.: de ontwikkeling der belangrijkste zoogdierengroepen, door J. Bol, Heiloo. 18 dec.: De schelpencollectie van het Zeeuws Genootschap, door F. van Nieu- lande. Daarnaast werd op 20 maart een speciale avond georganiseerd voor beginnende amateur-geologen rond het thema: hel Sloegebied als vindplaats voor fossielen. Op zaterdag 23 mei was er een strand-excursie naar Heist en Nieuwvliet. 's-Mid- dags werd het archeologisch info-center aan de St. Bavodijk te Nieuwvliet be zocht. Voor deze excursie was veel belangstelling. Aansluitend werd op 20 no vember een determinatie-avond georganiseerd voor de toen gedane vondsten. Een tweede excursie, naar de Axelse Vlakte bij Sas van Gent, waar een havendok wordt aangelegd, werd voorlopig uitgesteld omdat de werkzaamheden nog on voldoende waren gevorderd. Op 25 juli was er de inmiddels traditionele bottenvistocht op de Westerschelde, zoals gewoonlijk werden er weer vele laat-miocene en pliocene walvisbotten op gevist. In samenwerking met de Archeologische Contactgroep Amsterdam en Omstre ken werd een publicatie uitgegeven getiteld: Europese Glycymerididae. Dit is een familie van taxodonte tweekleppige schelpen waarvan in Zeeland diverse soorten als strandfossiel te vinden zijn. Om leden te werven werd een nieuwe folder met informatie over de werkgroep uitgegeven. Bovendien was de werkgroep vertegenwoordigd op de schelpen- beurs te Rotterdam in november 1998. Het tijdschrift Voluta verscheen twee maal. Door de onduidelijke situatie rond de Stichting Huize 's-Hertogenbosch ontstond er in de loop van 1998 onder de leden ongerustheid vanwege de in het huis aan wezige bibliotheek. Om die reden werd in november besloten om de boeken voorlopig ten huize van de penningmeester onder te brengen. Een tweede punt van ongerustheid is hel eind 1998 bekend geworden plan om op de Kaloot, bij Borsele, een voor West-Europa unieke vindplaats van tertiaire en kwartaire fossielen, een containerhaven aan te leggen. Daarmee zou een eind ko- 113

Archief | 1999 | | pagina 123