seerd in plaats van in september. Deze wijziging blijkt te voldoen en zal dus wor den voortgezet. Enkele leden zijn in het verslagjaar afgetreden. In alle vacatures kon gelukkig worden voorzien. De commissie werd met enkele leden uitgebreid om ook in ge val van komende vacatures de continuïteit van het werk te verzekeren. Commissie tot Redactie van Archief en Werken De commissie verzorgde in 1998 de uitgave van Archief 1997 en Archief 1998, welke achtereenvolgens in mei en november verschenen. In het voorjaar kwam als deel 9 in de reeks Werken de studie gereed van Jaco Schouwenaar, F rede rik van Sorge en de Vlissingsche Courant. In juni legde mevrouw drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee het lidmaatschap van de redactie en haar functie als redactiesecretaris neer, en in november nam de redactievoorzitter en eindredacteur, dr. P.J. Verkruijsse, afscheid van de redac tie. In december overleed na een ernstige ziekte dr. J.H. Kluiver; als redacteur verzorgde hij jarenlang het zetwerk van de publicaties. In de algemene vergadering van 6 juli werden mevrouw drs. C.E. Zonnevylle- Heyning en drs. R.G.N. Guldenmund benoemd tot leden van de redactie; de laat ste treedt sedertdien op als redactiesecretaris. In de wat verlate najaarsvergade ring van hel Genootschap (januari 1999) werd prof. dr. P.A. Henderikx benoemd tot redactievoorzitter en eindredacteur. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland beleefde zijn zevende jaargang, waarin vier nummers ver schenen. Hel derde nummer was een themanummer rond demografische en so ciale ontwikkelingen in Zeeland in de negentiende en twintigste eeuw, getiteld Over Zeeuwse mensen. Het werd uitgebracht in samenwerking met de Histo rische Steekproef Nederlandse Bevolking en de Stichting Regionale Geschiedbe oefening Zeeland. Na de Index 1992-1996 verscheen dit jaar ook een index op de zesde jaargang (1997) van Zeeland. In het verslagjaar verliet drs. E. Vreenegoor de commissie. Nadat in 1996 dr. J.L. Kool-Blokland hel hoofdredacteurschap had neergelegd, nam drs. C.N. Polder man de hoofdredactie waar. Met ingang van het juni nummer 1998 werd me vrouw dr. J.C. Dekker hoofdredacteur. Commissie Verkoop Publicaties Het Winkeltje op de VI as markt was in het afgelopen jaar iedere donderdag ge opend. Ook is er boekenverkoop geweest op verschillende boekenmarkten. Er worden niet alleen genootschapspublicaties verkocht maar ook tweedehands hands boeken die verkregen worden door schenkingen van overtollige boeken door genootschapsleden. Door de inzet van vrijwilligers was de omzet in het jaar 1998 ongeveer 20.000.-. Een heel mooi resultaat. De opbrengst van de verkoop komt onder meer ten goede aan het publicatiefonds van het Genootschap. Commissie Ledenwerving De commissie is samengesteld uit de regio-vertegenwoordigers (van Schouwen- Duiveland, Walcheren en Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen). De commissie kwam eenmaal bijeen om beleidsvoorstellen te formuleren, die vervolgens in het algemeen bestuur zijn besproken. Een en ander moet verder uitgewerkt worden. 16

Archief | 1999 | | pagina 126