Afb.3. Her woonhuis van gemeentesecretaris Casper de Jonge en zijn gezin was het tweede pand van links. Deze opname werd gemaakt tijdens de Eerste Wereldoorlog. Op het adres Havenplein 2 bevindt zich nu een supermarkt. Collectie Gemeentear chief Schouwen-Duivenland. fotoverzameling. beter, want dienen is maar dienen. Hik zou hel ook voor lest houden als ik niet moest, weetje. Maar nu zal ik er mij zelve maar in troosten en denken maar die weg die God voor mij gebaant heeft toch zal moeten bewandelen en dus geduld en Onshuid zijn de sterkste wapens en leeve maar vrolijk op door en denken maar na lijden komt verblijden en na regen komt zonneshijn en zullen weer maar moed houden tot dat Rageltje komt. Haar tijd begin op te korte. Vandaag veertien dagen hebbe wij den 5 en dan zal zij zeker wel komen. Dan komen wij niet uit en Jana en Betje Heiboer en Betje ook, en Johana ook. Dus als zij dan kwam over land dan zulle wij haar met alleman tegen komen. En dan toch mijne blijdshap, Maatje heb ik gehoord dat uw eens mee komt. O doet dat toh eens dan kunne wij elkander weer eens modeling mondelingspreken. Dan zulle wij nog eens weer stof tot praten hebbe en dan komen wij met Thoolshe kermis, ik en Betje en Ra- gel mag ook dan. Wees gerust, wij zulle nog wel eens een prettje hebbe. Maar Maatje stel dat nou niet uit, kom nu toh eens mee of komt met pinsteren naar hier toe, dan kunnen zanten eens ragen, met ons beitjes, want Betje en Ragel zulle wel aan de zjouw gaan. Maar kom aan. zulle wij nog wel eens nader over shrij- ven, er kan nog zoo veel gebeuren in die tijd niet waar, maar laat het dan met Jakob Boogerd eens weete of over de post of uw mee komt met Ragel en dan toch op zondag, want als Ragel op den zesden komt, dan moet zij dadelijk naar haar dienst en dat is toch geen prettje. Dus nu laat ik het aan uw over en laat mij het dan toch eens weete. Nu Maatje moet uw de hartelijke Kompelement van uw familie en zijn alle gezond, als Jana is zeer aan de tantpijn, het zijn zinkens en 37

Archief | 2000 | | pagina 47