mentatie met betrekking tot de verzamelingen. Deze documentatie is inmiddels door G.G. Trimpe Burger-Mekking geordend. Vanaf december 1999 beschikken de conservatoren over een door het Zeeuws Archief ter beschikking gestelde ei gen werkruimte in het Van de Perrehuis, waarin ook alle documentatie over de verzamelingen ondergebracht zal worden. De in 1999 door het bestuur ingestelde ad hoe commissie verzamelingen is acht keer bijeen geweest ter uitvoering van haar opdracht, knelpunten te signale ren en voorstellen te doen over hoe de verzamelingen doeltreffender en doorzich tiger kunnen worden beheerd. De ad hoe commissie bestond uit de beide waarne mend hoofdconservatoren drs. F. van der Doe en drs. C.E. Zonnevylle-Heyning, het bestuurslid dr. J.C. Dekker, conservator F.A.D. van Nieulande en drs. R.G.N. Guldenmund. Op de algemene ledenvergadering van 16 december werd de noti tie De Genootschapscollectie als virtueel museumVerzamelen om te behouden en te benutten gepresenteerd. Hierin werden de algemene uitgangspunten voor de verzamelingen geformuleerd en werd het voorstel gedaan, de functie van hoofd conservator te vervangen door een Coördinatiecommissie verzamelingen, zulks met het oog op de grote hoeveelheid werk die het hoofdconservatorschap met zich meebrengt. De coördinatiecommissie heeft een tweeledig doel: zij neemt de taken van de hoofdconservator over ten aanzien van hel beheer en de organisatie van de verzamelingen als geheel, en verder is zij belast met het uitstippelen van het beleid ten aanzien van de verzamelingen en het adviseren van het bestuur op dit punt. Intussen was de hiervoor noodzakelijke wijziging van de statuten be handeld in de door de algemene ledenvergadering ingestelde statutencommissie, waarin ook Van der Doe zitting had. De ledenvergadering nam de aanbevelingen over, waarna de leden van de ad hoe commissie verzamelingen tot leden van de Coördinatiecommissie verzamelingen werden benoemd. Guldenmund werd voorzitter van de commissie. A.K. van Noppen werd voor administratieve onder steuning aan de commissie toegevoegd. Op diverse manieren werd in 1999 aandacht geschonken aan de verzamelin gen. Naast de afzonderlijke initiatieven van de conservatoren, werd via de nieuwe Genootschapsfolder, waarin de verzamelingen centraal staan, en een vaste nieuwe rubriek Aanwinsten, in het tijdschrift Zeelandaandacht gevraagd voor de collecties. Tijdens de pauze van de algemene ledenvergadering werd een aantal recente aanwinsten getoond. Ook dit jaar werden weer bijzondere objecten verworven, waarvan in de bijdragen van de conservatoren verslag wordt gedaan. Over de afzonderlijke afdelingen berichten de conservatoren als volgt: Kunstkunstnijverheid en historische voorwerpen In hel verslagjaar werd de aandacht vooral gericht op het maken van een goede inventarisatie van dit deel van het Genootschapsbezit. Van de objecten die voor komen in de administratie van de Zeeuwse Museumstichting, werd een stamkaart met de belangrijkste gegevens aangelegd. Naar de herkomst werd in het archief van het Genootschap onderzoek gedaan. Het betreft ongeveer 3500 objecten, waarvan 85% inmiddels is verwerkt. Slechts in een enkel geval kon aanwezigheidscontrole plaatsvinden. Voorwer pen die niet in de vaste opstelling van het Zeeuws Museum stonden, bleken bijna 188

Archief | 2000 | | pagina 198