A fb.6. Tuin van het kapucijnenklooster in Spa. broeder ons reets opwagte, die ons met veel beleeftheijt in Spa verwelkomde, en het gebruijk van hunnen hof aanbood. Des middags moesten aan de gemeene ta fel eeten, gezelschap van diverse heeren dames bijwoonen, daar ons gantsch tot geen genoegen mede vereenigen konde, waerom we na de maaltijd ons ten eersten van hen schcijde. We hadden des namiddags het gezelschap van de heer juffrouw Visvliet, en vervoegde ons met hen ten ses uuren na het hof der ca- puichijnen, daar we tot genoegen een uur doorbragten. Dit hof heeft onder andere merkwaerdigheden bij den ingang het beelt van den gekruijzigden Jesus, met deszelfs vier wonden, welke fonteinen zijn, waaruit wa ter springen kan. In het midden van het hof is een seer schoone fontein, die met een ader wel ruim 18 voet hoog springt. Aan de zijde van deze fontein, en ook door het gantsche hof, zijn met groen overdekte somerhuijsjes, waarin men na moede te zijn van wandelen, zich door te rusten verkwicken kan. Ter zijden van dezen hof is een zeer nette kerk en klooster. Boven de muer in den doorgang na het hof zijn verscheide merkwaardige opschriften, en onder andre dit volgende: Passant pense en passant Que passe tu te passé Tes pas sont compasser Pas a pas tu trepesses Les ebas, les appas Sont les pas du trepas We spoede ons hier tijdig vandaan na huijs. en genoten het avondmaal, na welke verrigting wc nog een kleine wandeling op het veld van Seven Uuren deden, daer 111

Archief | 2001 | | pagina 121