we soo wegens de fraaije wandelweg, als het gezigt der hooge rotzen, veel ge noegen in vonden. Hier van 't huijs gekomen zijnde eindigden we dezen dag met dankzegging aan den Heere en begaven ons ter rust. dingsdag den lOjulij Na de eerstelingen van deezen dag aan den Heere opgeoffert te hebben, spoeden we ons vroegtijdig na de fontein de Pouhon tot het gebruijk der wateren, dog het had bij d" heer Willemzen gantsch geen gemeene uijtwerking, nadien de wateren sterk op het hoofd van zijn eerwaarde werkten, dies we vroeger van de fontein dan gedagt hadden quamen. Egter na een weinig gebetert te zijn reeden we met twee paarden een chais na de fontein de Geronster, welke een uur van Spa ge legen is, daar we de fontein eens bezigtigde de wateren proefden. Het water quam ons gantsch soo aangenaam niet voor als de Pouhon. Hel heeft in zich een smaaktie van stinkvuijle eijeren, dog dat word door het aanhoudend gebruijk ten eersten verdreven, en het dient door de zwavel dier in is zeer om het bloed te ver hitten. De fontein zelve doet zich cierlijk op, zijnde met steen opgemetzelt en staande op vier marmere pilaren, vanwaar men door een galderije na het vertrek om te warmen gaat, daar altoos een groot vier te vinden is. Ter zijden klimt men eenige trappen op. alwaar een zeer schoone wandelplaats is. De wapenen van seigneur Conraad Bourgdorf die deeze schoone fontein vercierde staen daer. aan twee zij den, en daer nevens dit opschrift in een ovaal in hel Frans en Hoogduits: Le Reverendissime, Excellentissime, Seigneur Frater Conrade Bourgdorf, Grand Chamberlan, etc. Premier Conseillier d'Estat. Colonel etc. Gouverneur generaal de tout les fort et fortresses Du Serenissime Electeur de Brandebourg. dans son estas electoral Grand prevost des Eglises, Cathedrales Halberstad et Brandebourg. Chevalier de l'ordre de St. Jean et Commandeur du Baillage de Lagow, de gros Machenau Golbek, Bonckow, etc. Dal is: De zeer eerwaardigen voortreffelijken Heer Coenraad Bourgensdorf, groote Kamerling en eerste Raad van Staat, Colonel en algemeene stadhouder van alle de vestingen en sterkten van den Allerdoorluchtigsten Keurvorst van Brandenburg in zijn Keurvorstelijke staat, Groot Provoost of opziender van de Hoofdkerken van Halberstad en Brandenburg Ridder der orde van St. Jan en bevelhebber van de Landvoogdij schap van Lagow, van groot Machencau. Golbek, Obestrof andere.

Archief | 2001 | | pagina 122