saterdag den 11 augustus We stonden des morgens vroeg op. en reden na genoten ontbijt ten vijf uuren met onze voutuur van Everbeek, met zwaare hitte die ons zeer hinderlijk was. Ten agt uuren quamen we op Eindhoven, zijnde een groote plaats onder den staat hoo- rende, dog daer de inwoonders meest paaps zijn gelijk allerwege in deze quartie- ren. We hielden hier een uurtie stil, en begaven ons na den predikant Gerardus Thielen, neef van den ouden heer Thielen, en bijzonder goed vriend van d' heer Willemsen. Deezen heer ontmoete ons zeer vrindelijk. en verfriste ons met een koptie thee. Ten negen uuren reden we uit deeze plaats en quamen om half twaalf uuren te Liempdc. een gering dorp. daer we het middagmaal hielden, en tol ge noegen vonden. Ten twee uuren reden we wederom van daar. en quamen ten ses uuren binnen de stad "s Hertogenbosch. We reden allereerst na de herberg De Zwaan", bij den hospes Dan. de Sorge, dat voor het beste logijs gerekent word. dog hier vername dat het jagt reeds gekoomen, en de bediende daer na toe waren, dies we dat ten eersten opzogten. We waren nu meer dan ooit vermoeit, en dus blijde dat we soo verre gearriveert waaren. Ons genoegen egter wierd eenigzints gematigt, wijl dominee Schorer die we volgens afspraak gedagt hadden hier met zijn gezelschap te vinden, na Nimwegen vertrocken was. Na een weinig uitrus- lens zogten het huis van d' heer van Wingerden op daar we ons een half uur op hielden, en zoo weder na ons jagt quamen, daar we tijdig de rust zogte. sondag den 12 augustus We hielden ons deezen gantschen dag in 's Hertogenbosch op, en bereide ons vroegtijdig lot de waarneming van onzen schoonen godsdienst, dat ons in zoo lange niet had mogen gebeuren. Des voormiddags begaven ons na de Groote Kerk". daar we den geleerden en godvrugtigen dominee De Wil hoorden predi ken uit Joh. 3:16. met veel hcrtelijkheid en welmecnentheid. en waarin geleert- heit en practijk om prijs streden. Des namiddags gingen we na de Kruiskerk", daar we onzen beroepen predikant van Wingerden51 over den 24° Sondag hoor den. Na het eindigen van deezen godsdienst gingen op het aanhoudend verzoek met d' heer van Wingerden na zijn huis, daar we het overige van deezen dag in gezelschap met dominee Eiberge onder deeze en geene redenwisselingen door- bragten. D' heer Willemsen ging ondertusschen eens na dominee De Wit, van waar zijn eerwaarde met dominee Van den Heuvel van Maaastricht ons wederom quam afhaalen. We spoede ons doe ten eersten na het jacht, en namen ook onder anderen afscheit van d'heer van den Heuvel die na Gelderland het Sinode" moest bijwoonen. en so eindigde weder deezen dag. maandag den 13 augustus D' heer Willemsen ging na genoten ontbijt nog eens na dominee Roemer, van- waer zijn eerwaarde ten negen uuren wederom quam. D' heer Wingerden gaf ons daarop nog een kleine viziele, van wien we afscheit namen, alzoo we ten eersten vertrocken (na alvoorens voor ijder mensch aan het schippersgilde 16 stuivers betaald te hebben). Het was aangenaem en gewenscht weer. dog de wind was in 130

Archief | 2001 | | pagina 140