Afb. 6. Veldspitsmuis. Veldspitsmuis Crocidura leucodon (Hermann, 1780) De veldspitsmuis (afb. 6) komt alleen voor in Zeeuwsch-Vlaanderen (kaart 10). Tijdens het onderhavige onderzoek werd een aantal nieuwe vindplaatsen vastge steld. Hieruit blijkt dat de soort verspreid voorkomt in heel Zeeuwsch-Vlaande ren. Zij lijkt het hier niet slecht te doen. Gezien de huidige onderzoeksinspanning lijkt het zeer onwaarschijnlijk dat de soort op andere plaatsen in het Zeeuwse deel van de delta voorkomt. Huisspitsmuis Crocidura russula (Hermann, 1780) De huisspitsmuis (afb. 1) is de meest aangetroffen spitsmuis in braakballen in de delta. In braakballen van ransuilen zijn echter veel meer bosspitsmuizen gevon den dan huisspitsmuizen (121 tegenover 41 exemplaren). Op de Zeeuwse eilan den komt de soort tegenwoordig overal voor. Zowel op Walcheren. Noord- en Zuid-Beveland. Schouwen-Duiveland als op Tholcn en Sint Philipsland zijn vangsten gedaan en is de soort in braakballen gevonden (kaart 11Toch is de huisspitsmuis niet overal in de delta aangetroffen. De soort ontbreekt op Tienge- meten en de recentelijk ontstane eilandjes in de Grevelingen, het Krammer-Völ- kerak en het Veerse Meer met uitzondering van de Schutteplaat. Door het ontbre ken van de kerkuil op de Zuid-Hollandse eilanden is de huidige situatie niet helemaal duidelijk. Op Voorne-Putten zijn tijdens de onderzoeksperiode geen vangsten of braakbalvondsten gemeld; gezien de onderzoeksinspanning is dit op merkelijk (zie kaart 1 en tabel 2). Het aantal meldingen uil de Hoekse Waard, het 162

Archief | 2001 | | pagina 172