Afb. JO. Noordse woel muis. bosch. Verrassend zijn hier de recente vangsten langs een kreek in Polder de Biesbosch. Op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland is de soort talrijk, hoewel de meeste vindplaatsen in de buitendijkse gebieden liggen. Op Zuid-Be veland is de noordse woelmuis beperkt tot de eilandjes in hel Veerse Meer en het Schenge. In Noord-Beveland is de soort, met uitzondering van twee inlagen, bijna overal verdwenen door concurrentie van de veldmuis en de aardmuis. Langs de Westerschelde is zij nooit vastgesteld. Dwergmuis Micromys mimitus (Pallas, 1771) Hoewel de dwergmuis min of meer gebonden is aan hoogopgaande rietachtige vegetaties (afb. 11is de soort in meer dan de helft (ruim 60%) van alle braak- balpartijen gevonden. De soort is op alle Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden aangetroffen, met inbegrip van Tiengemeten (kaart 18). Ook op de eilandjes Dwars in den Weg in de Grevelingen. Plaat van de Vliet 1 (Krammer-Volkerak), Aardbeieneiland, Haringvreter, Soelekerkeplaat en Lemmerplaat (Veerse Meer) is de soort aanwezig. De dwergmuis is in hel noordelijke deel van de delta de meest gevangen mui zensoort. Dit wordt echter veroorzaakt door het feit dat in dit gebied veel vallen- onderzoek heeft plaatsgevonden in moerassige gebieden (in het kader van onder zoek naar de de noordse woelmuis) en juist in die gebieden komen dwergmuizen veel voor. Het procentuele aandeel in braakballen (2.9%) wijst erop dat de dwergmuis zeker niet tol de algemeen voorkomende muizensoorten behoort. 171

Archief | 2001 | | pagina 181