Op deze plaats dient de inzet van medewerkers van de regionale kerkuilwerk groepen te worden genoemd, die een groot deel van de braakballen verzamelden, onder meer Jan Asselman, Wout Bassie, Mare Buise, Corry Deutz, Oscar van Dorselaer, Jos van Felius, Guido Gelderland, André Hannewijk, Mark Hoekstein, Rinus van 'l Hof, Adri Joosse, Ralf Joosse, Bram Korteknie, Jan Meulmeester, Koos Minnaard, Luud Persijn, Rob Remmerts, Els Renema, Piet Stols, Eddy Taelman, Ad Verdonk, George Verwilgen en Jaap Woets. Veel werk is ook verricht bij het analyseren van de braakballen, met name door Janus Verkerk (Hoekse Waard), Hugo van de Wal (Voorne-Putten). Natuur- en Vogelwacht Dordrecht (Eiland van Dordrecht), Ger Maatkamp (Goeree-Over- flakkee). Gerard van Daele en Lucien Boerjan (westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen), Lucien Calle, Pepijn Calle en Arnout Wessel (oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen) en Gijs van den Ende en Kees de Kraker (Schouwen-Duiveland). Met veel dank vermelden wij de bereidwilligheid van Rob van Apeldoorn, Piet Bergers, Harry Bussink, Hans Hollander en Wim Nieuwenhuizen voor het ter be schikking stellen van vangstgegevens in het kader van het noordse-woelmuison- derzoek. Dank spreken wi j ook uit jegens Jan Buys voor het ter beschikking stel len van zijn gegevens over braakgelegd land. Fred Barends (Dienst Muskusrattenbestrijding Zuid-Holland) en de heer M.C. Geuze (Muskusratbestrijdingsdienst Waterschap Zeeuwse Eilanden) danken wij voor de informatie die zij verschaften over gevangen muskusratten en de bij vangsten. Bijzonder erkentelijk zijn wij voor het ter beschikking stellen van de fraaie dia van een eikelmuis gemaakt door Pieter van Breugel en die van een wa terspitsmuis door Frank Mertens. 184

Archief | 2001 | | pagina 194