Werkgroep Muziek De ledenvergadering van de Werkgroep Muziek werd op 10 april 2000 gehou den. Het ledental van de werkgroep bedroeg ongeveer 125. Het bestuur kwam vijfmaal bijeen ter bespreking van de lopende bestuurszaken, waaronder concer ten en andere activiteiten. De volgende activiteiten werden georganiseerd: in fe- bruari-maart organiseerde de werkgroep in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus over Die Schone Müllerin van Franz Schubert. Do cent H. Pol van de zvu gaf uitleg over de tekst, terwijl S. Gunst op de vleugel liet horen hoe Schubert de muzikale component gestalte gaf. Er waren ruim twintig cursisten. Deze liederen werden op 10 maart door de tenor Hein Meens onder be geleiding van Marianne Boer op de piano in het stadhuis te Veerc ten gehore ge bracht. De dansgroep Saffloer verzorgde op 23 juni een optreden in de klooster gang van het Abdijcomplex te Middelburg. De middeleeuwse muziek en dans harmonieerden uitstekend met deze ambiance. De werkgroep koos als haar bij drage aan het Bach-jaar een uitvoering van de Messe in h-Moll, bwv 232. Op 31 oktober hield dr. A.A. Clement in de Zeeuwse Bibliotheek een lezing waarin hij het meesterwerk van Bach toelichtte. De avond daarop verzorgden musici van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag onder leiding van Ton Koopman een uitvoering van dit werk in de Middelburgse Oostkerk. De belangstelling voor dit hoogtepunt in het beslaan van de werkgroep was bijzonder groot. Op 17 novem ber verzorgde Bart van Oort in de Kloveniersdoelen te Middelburg een recital op de Zierervleugel van de werkgroep. Hij speelde werken van Franz Schubert, waaronder de Ftinf Klavierstücke, de Sonate in a en de Grazer Fantasie. De in middels grotendeels gerestaureerde vleugel is door het Genootschap in bruikleen gegeven aan Bart van Oort. Werkgroep Theologie In hel verslagjaar 2000 organiseerde de Werkgroep Theologie drie lezingen. De lezing op 1 februari 2000 was de derde in het kader van hel centrale thema 'Ethiek'. Marc Lenders, secretaris van het oecumenisch centrum van Kerken bij de Europese Unie, hield een lezing getiteld 'De bijdrage van de kerken aan de ziel van Europa'. Op 31 oktober vond de eerste lezing in het kader van het cen trale thema, 'De verhouding tussen het christendom en de moderne cultuur', plaats. Dr. E. Meijering, predikant van de Remonstrantse Gemeente van Leiden en verbonden aan de Universiteit Leiden, hield een inleiding onder de titel 'De christelijke boodschap in de huidige tijd'. De twee andere lezingen in dit kader zullen plaatsvinden in het kalenderjaar 2001. De lezingen werden telkens door ongeveer veertig leden van de werkgroep bijgewoond. Werkgroep Kunstgeschiedenis De Werkgroep Kunstgeschiedenis organiseerde vier lezingen. Deze werden steeds gehouden op de tweede maandag in februari, maart, oktober en november. In februari werd door ir. C.O. Bouwstra en drs. R.L. Koops in het Zeeuws Ar chief een lezing verzorgd over de restauratie en nieuwbouw van dit archief. Na de lezing werd de aanwezigen een rondleiding aangeboden. In maart sprak A.M. de Jonge-Everaert over de Zeeuwse merk- en stoplappen. De oktoberlezing kon geen doorgang vinden. In november hield drs. C. Oldenburger een voordracht over de Nederlandse tuin- en landschapsarchitectuur. Deze lezing werd in samen werking met de Nederlandse Tuïnenstichting georganiseerd. De algemene leden- 197

Archief | 2001 | | pagina 207