vergadering werd op 14 april gehouden en werd gevolgd door een in samenwer king met de Werkgroep Historie en Archeologie georganiseerde themamiddag met als onderwerp 'Zeeland in de kunst'. Op 11 mei werd een middagbijeen komst gehouden over Maastrichts aardewerk. A. Polling verzorgde een inleiding en de aanwezigen kregen de gelegenheid iets uit eigen collectie te laten zien. De projectgroep Claire Bonebakker zette haar werkzaamheden in het verslagjaar voort. In november-december werd een nieuwe werkgroep opgericht, die tot doel heeft de kennis over de Genootschapscollectie te vergroten en de collectie beter te ontsluiten. Het bestuur heeft enkele wijzigingen ondergaan. Drs. W.H.P. Scholten trad in april af als voorzitter en verliet het bestuur. Hij werd als voorzitter opgevolgd door drs. P.W. Sijnke. Mr. L. Vermeer trad in april als secretaris tot het bestuur toe. Deze functie werd voordien vervuld door drs. C.E. Heyning. Drs. C.E. Hey- ning en ir. G.R.W. Kymmell zijn herbenoemd. Het bestuur kwam viermaal bij een. De werkgroep telde 152 leden. Zeeuws Juridisch Gezelschap Het Zeeuws Juridisch Gezelschap verzorgde in het verslagjaar twee lezingen: 'Problemen met de Wet Bijzondere Opnemingen Psychiatrische Ziekenhuizen (bopz); oprekking van het gevaarcriterium in de richting van bestwil?' (kleine studiebijeenkomst, 28 maart) en 'Bestuurlijke boete: oplossing voor kleine over tredingen' (19 september). Coördinatiecommissie Verzamelingen Voor het verslag van de werkzaamheden van de Coördinatiecommissie Verzame lingen zij verwezen naar het jaarverslag over 2000 van de commissie. Commissie tot Redactie van Archief en Werken Jaargang 2000 van hel Archief verscheen in januari 2001. Het eerste exemplaar werd tijdens de op 13 januari gehouden nieuwjaarsreceptie van het Genootschap aangeboden aan de burgemeester van Zierikzee en aan de kleindochter van Maatje Weijler. In de reeks Werken verschenen twee delen: Van goederenhandel naar slavenhandel; De Middelburgse Commercie Compagnie 1720-1750 van C. Reinders Folmer-van Prooijen (deel 10), een proefschrift dal de auteur in maart 2000 aan de Universiteit Leiden verdedigde, en Marinekapiteins uit de acht tiende eeuw; Een Zeeuws elftal, een bundel met dertien opstellen onder redactie van J.R. Bruin, A.C. Meijer en A.P. van Vliet (deel 11). Laatstgenoemde werk is een gezamenlijke uitgave van het Genootschap en het Instituut voor Maritieme Historie in Den Haag. Wat de catalogi van de verzamelingen betreft, bereidt de commissie een catalogus van de sceatta's voor, die is samengesteld door de in 2000 overleden conservator Munten en Penningen drs. C.J.F. Klaassen en W. op den Velde, en een catalogus van de botten van de 1 andzoogdieren die eigendom zijn van het Genootschap (samenstelling: A.P.J. Bil, D. Mol. J.M. Moraal en J. De Vos). In 2000 trad drs. IJ. van Loo tot de commissie toe. Commissie tot Redactie van hel tijdschrift Zeeland In de negende jaargang van het tijdschrift Zeeland verschenen vier nummers. Evenals in 1998 en 1999 was een daarvan een themanummer. Dit jaar was het maartnummer, getiteld 'Keuren van Zeeland', gewijd aan een van de oudste 198

Archief | 2001 | | pagina 208