schriftelijke bronnen, de keuren, en aan de middeleeuwse samenleving waarin zij als rechtregels ontstonden en dienst deden. De bijdragen in hel themanummer waren de bewerkte lezingen van een symposium dat op 16 november 1998 in de Koorkerk in Middelburg was gehouden naar aanleiding van het verschijnen van het boek Het ontstaan van de dertiende-eeuwse Zeeuwse landkeuren van dr. J.G. Kruisheer. Hel gebruik om op elke jaargang een index te laten verschijnen werd voortgezet. Met het maartnummer werd een index op de achtste jaargang (1999) verstuurd. Dr. J.L. Kool-Blokland, lid van de redactiecommissie van het eerste uur en ja renlang hoofdredacteur, nam afscheid. Drs. E.L. Wiers-Menschaar trad lot de commissie toe. Agendacommissie De Agendacommissie heeft zich in de eerste helft van 2000 geconcentreerd op de voorbereiding van de productie en verkoop van de Genootschapsagenda 2001. die in juni 2000 verscheen. Voor deze agenda werd het thema 'Handel en nijver heid' gekozen. De illustraties werden wederom ontleend aan de verzamelingen van het Genootschap. De commissie boekte met de verkoop van de agenda 2000 een positief resultaat van ruim 18.500. In de tweede helft van 2000 werkte de commissie, in het bijzonder drs. LH. Vogel-Wessels Boer en drs. P.J. Smalle- gange, aan de voorbereiding van de expositie in het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland. die in het najaar heeft plaatsgevonden. Deze expositie, waarop onder meer prenten uit de Zelandia Illustrata werden getoond, diende mede voor de promotie van de agenda 2001Voorts werd in het tweede semester gestart met de voorbereiding van de productie van de agenda 2002. De commissie koos voor deze agenda het thema 'Landbouw en visserij'. In de loop van hel jaar trad drs. E.L. Wiers-Menschaar tot de commissie toe. C.J.G.Th.M. van Kempen was ook in 2000 bereid de verkoop van de agenda te bevorderen. Commissie Ledenwerving De activiteiten van de Commissie Ledenwerving bleven dit jaar beperkt. De commissie wachtte overleg met de Commissie Fondsenwerving en de Agenda commissie af, teneinde een gezamenlijk pr-belcid te kunnen ontwikkelen. Over wogen werd deze commissies samen te voegen. 199

Archief | 2001 | | pagina 209