voor de Genootschapsagenda en de verkoop van reproducties aan het budget van de verzamelingen kon worden toegevoegd. In totaal beliepen de inkomsten in 1999 (met inbegrip van de opbrengst van de verkoop van een sokkel en een haardplaat uit huize 's-Heilogenbosch) 22.440. Het bedrag van de overheveling van het Reproductiefonds beliep 5.664. Aan aankopen voor de Zelandia Illu strate een schilderij toegeschreven aan J.R Bourjé en zilveren bestek, werd in to taal 5.260 besteed. Ten gevolge van de stijgende inkomsten, de overheveling van hel Reproductiefonds en een gereserveerd uitgavenbeleid in 1999 kwam het saldo van het Fonds voor de verzamelingen op 59.342. In het verslagjaar 2000 is de financiële situatie van het Fonds voor de verza melingen verder aanzienlijk versterkt. De bijdrage van de begunstigers was met 2.270 helaas weer minder dan voorgaande jaren, maar de leden brachten als gilï bovenop de contributie met een bedrag van 5.080 opnieuw meer bijeen. Ook de dividenduitkering van de oude legaten was hoger en bedroeg 5.981De opbrengst aan reproductierechten van de Zelandia Illustrata werd dit jaar bijna gehalveerd tot 2.150, terwijl de netto-opbrengt van de verkoop van prentbrief kaarten 405 bedroeg. De verkoop van een deel van het legaat-Kooi man bracht 1.462 op. waarmee het totaal van de inkomsten op 17.348 kwam. Aan aanko pen voor de Zelandia Illustrata werd 2.375 besteed en verder werd een zeld zaam fossiel spaakbeen van een potvis verworven voor de som van 75. Door toevoeging van het batig saldo a 24.975 van de afwikkeling van de verkoop van huize 's-Hertogenbosch aan het Fonds voor de verzamelingen kwam het to taal eind 2000 op 99.215. Over de afzonderlijke afdelingen berichten de conservatoren als volgt: Kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator drs. C.E. Heyning bericht als volgt: In het verslagjaar werden de werkzaamheden voor het maken van een goede in ventarisatie van dit deel van de collectie voortgezet. Op een klein gedeelte van de kostuumcollectie na is nu van elk object een stamkaart met gegevens aangelegd. Ook werd een begin gemaakt met hel fotograferen van de collectie. Hoewel ook in het Zeeuws Museum hard aan de registratie van de collectie gewerkt wordt, bleek een controle van twintig willekeurig gekozen objecten in het voorjaar van 2000 nog niet mogelijk. Door het bestuur van het Genootschap en het bestuur van de Zeeuwse-Museumstichting werd in juni een bezoek aan het depot in Montfoort gebracht, waar een deel van de Genootschapscollectie ligt opgeslagen. In verband met de sluiting van het Zeeuws Museum werd praktisch de hele Genootschapscollectie ingepakt en opgeslagen. Ook de depotcollectie kreeg een nieuwe, tijdelijke standplaats, in sommige gevallen zelfs buiten het museum. In verband met de sluiting werd besloten het planetarium van Johan Adriaan van de Perre te verplaatsen naar de hal van het Zeeuws Archief. Ook enkele schilderijen werden naar het Zeeuws Archief overgebracht. Aan de Zelandia Illustrata wer den, met uitzondering van een viertal in de permanente opstelling gebruikte teke ningen, alle zich in het Zeeuws Museum bevindende werken op papier toege voegd. Hetzelfde gebeurde met de collectie foto's van patiënten van de Domburgse dr. Mezger. Voor deze objecten geldt dat de bewaarcondities in het Zeeuws Archief beter zijn en de collectie hier voor een breder publiek toeganke lijk is. 201

Archief | 2001 | | pagina 211