In de rubriek "Genootschapsverzamelingen' van hel tijdschrift Zeeland werd in het verslagjaar gepubliceerd over de eerste gedocumenteerde Zeeuwse bodem vondst, een votiefsteen gewijd aan Hercules Magusanus. In september werd het jaarlijkse archeologische congres 'De Reuvensdagen' bezocht. Munten en Penningen Wegens het overlijden van de conservator drs. C..I.F. Klaassen is er geen verslag over het jaar 2000. Historisch-topogrqfische atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. RJ. Smallegange berich ten als volgt: In het verslagjaar is, evenals in voorgaande jaren, veel tijd in de samenstelling van het supplement op de catalogus van Unger gestoken. De werkzaamheden zijn nu zover gevorderd dat volgend jaar de in hel supplement opgenomen aan winsten een definitief nummer kunnen krijgen. Met het reeds meerdere malen aangekondigde digitale fotograferen van de Zelandia Illustrata is dit jaar een aan vang gemaakt. In de Genootschapsagenda 2001 (Handel en Nijverheid) zijn zestig afbeeldin gen uit de Zelandia opgenomen. In hel Museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes werd een selectie hiervan geloond. Verder zijn er kaarten, tekeningen, gravures en foto's uit de Zelandia uitgeleend ten behoeve van zes tentoonstellin gen in Zeeland, te weten: 'Jacob Roggeveen' (Zeeuws Archief), "Een bijzonder huis op een bijzondere plek. Het van dc Perrehuis en omgeving' (Zeeuws Archief), "Zeeland en Japan, eilanden in contact' (Zeeuws Archief), "Onderkant van de Markt. De Westmonsterkerk te Middelburg in archeologie en historie" (Zeeuws Archief), 'De Verheerlijkte Bevelanden', jubileumtentoonstelling Heem kundige Kling De Bevelanden (diverse locaties op Noord- en Zuid-Beveland) en een tentoonstelling in het Streekmuseum de Meestoof. Sint Annaland. In 2000 zijn 227 afbeeldingen uit de Zelandia op de studiezaal van het Zeeuws Archief geraadpleegd. Van 140 prenten zijn fotoreproducties/dia's besteld. De in het verslagjaar door het Genootschap uitgegeven prentbriefkaart is een reproduc tie van een aquarel van P.J. Bourjé, voorstellende het Molenwater te Middelburg. De Zelandia Illustrata is dit jaar met 58 nummers uitgebreid: 4 kaarten. 180 prenten/tekeningen, 178 foto's, 4 affiches, 19 prentbriefkaarten en 16 delen do cumentatie. De belangrijkste aanwinsten waren: een portrettekening van M. Góth door S. Góth, circa 1940; foto's gebruikt voor Zeelandmagazine., tekening in kleur 'Schore' door J. de Munck, 1908; tekening in kleur Nieuwstraat Brouwers haven. 1946; 3 houtskooltekeningen Middelburg door M.C. Gutteling. 1934; 2 schetsen Abdij Middelburg door A.A.W. Verhorst, 1945; 2 plattegronden (hand schrift) het Keisershooft en Goes, circa 1800; 4 schetsen Westkapelse zeedijk en strand Domburg door 't Hoen. 1947; portretkopergravure van P. Zeeman, 1935; aquarel van de R.K. Kerk te Ovezande door H. Geffen 1915. handschriften De conservatoren G.E.W. Visscher-Passmann en mr. W. Dirksen berichten als volgt: De Algemene Ledenvergadering benoemde op 13 december G.E.W. Visscher- Passmann tot conservator Handschriften. Zij begon in het najaar met de registra- 205

Archief | 2001 | | pagina 215