tie van de collectie-C.J.M. Nagtglas (1814-1897). Deze broer van de in Zeeland meer bekende F. Nagtglas van de Levensberichten van Zeeuwen is de laatste gou verneur geweest van de Nederlandse kolonie aan de Goudkust, een reeks neder zettingen aan de kust van West-Afrika. Het territoir van de kolonie behoort nu tot Ghana. Nagtglas verzamelde een collectie rapporten, correspondentie en andere stukken met interessante gegevens over deze kolonie. W. Dirksen zette zijn werkzaamheden aan de registratie van de handschriften in de Zeeuwse Biblio theek voort. Het handschrift met autobiografische aantekeningen van de Middelburgse koopman David Baute (1588-1657), Genootschapscollectie hs. nr. 6122 (zb) werd in 2000 uitgegeven. (David Baute, Cort relaas sedert den ja re 1609. De avonturen van een Zeeuws koopman in Spanje tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Uitgegeven door Robert Kuiper. Inleiding door Rudolf Dekker en Robert Kuiper. Met medewerking van Hein Kluiver en Joos Vermeulen. Hilversum, 2000). Van prof. dr. C.A. van Swigchem werd als schenking een in perkament gebon den handschrift ontvangen, getiteld 'Aanteekeningen des (aldus) Classis van Zuid-Beveland. zedert de Reformatie tot het jaar 1728'. Het handschrift dat met 1578 begint, zal omstreeks 1730 vervaardigd zijn (aan het slot is later een aante kening betreffende 1796 bijgeschreven). Boeken Wegens het overlijden van de conservator drs. A. Van Dijk is er geen verslag over hel jaar 2000. Ruilverkeer De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: Dankzij het ruilverkeer is het boeken- en tijdschriftenbezit van het Zeeuws Ge nootschap in het jaar 2000 flink toegenomen. Alle ruilpartners van het Genoot schap ontvingen het Archiefdie in Nederland, Duitsland en België bovendien het tijdschrift Zeeland. Naar verschillende instellingen in binnen- en buitenland werd daarnaast een voor hen van belang zijnd boekwerk verzonden, zoals een deel van de Werken, Exempla Musi ca of de catalogus Spiegel van de Tijd. Enkele partners kregen ook de Agenda 2001. Enkele adressen van waar geen publicaties in ruil voor onze zendingen werden verstuurd, moesten helaas uit het bestand verwijderd worden. Gelukkig zijn in 2000 twee nieuwe instellingen toegevoegd aan de adressenlijst: de Archeologi sche Werkgemeenschap Nederland te Amsterdam (de afdeling Zeeland was al railpartner), en het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen. De nieuwe partners zijn hartelijk welkom en hel Genootschap hoopt op een langdu rige en vruchtbare samenwerking. Een lijst met alle binnen- en buitenlandse ruil- adressen is opgenomen in Archief 2000. In elk nummer van de jaargang 2000 van Zeeland werd in de rubriek 'Aanwinsten' een selectie van ontvangen publi caties onder de aandacht gebracht. De 'ijzeren stock', die verzorgd wordt door de conservator ruilverkeer, werd bijgewerkt tot en met 2000. In het verleden werden van alle door het Genoot schap uitgegeven werken zes exemplaren bewaard. Met ingang van 2001 zal dit aantal teruggebracht worden tot vijf; van de overdrukken van de artikelen uit het Archief zullen twee nummers bij de voorraad bewaard worden. 206

Archief | 2001 | | pagina 216