en kan In sijn openbare lessen voorgestel!. Middelburg (Johannes Meertens) [s.d. =1677] [kb]. De Mey. We reken (ed. 1706). 11, 51-73. Aansluitend is opgenomen een wegens over lijden onvoltooid gebleven stuk getiteld: 1678 Korte aenmerckingen over de lichtende fackel voor een dwalende consciëntie be schreven door Leonardos Ryssenius. (circa 1678). De Mey, Wercken (ed. 1706). li. 74-84. Rouwdichten 1678 Na De Meys overlijden zijn twee bundels rouwdichten uitgegeven, waarvan geen exem plaar meer is teruggevonden: Sion in rouw en Tranen van het weenende Middelburg. Volgens F. Nagtglas, Levensberichten van Zeeuwen. Middelburg 1891, li, 161, waren in deze bundels gedichten opgenomen van Isaac Hoornbeek, rector van de Latijnse school, Servatius Hazevoet, predikant, Willem Quirijnse, burgemeester, Arend Roggeveen, wiskun stenaar. Remigius Schryver. toonzetter en nog een aantal - door Nagtglas niet genoemde - anderen. Verzameld werk 1681 Al de Nederduitsche wercken. beschreven door den godzaligen en hooghgeleerden heer d'Hr. Mr. Johannes de Meyin syn leven, opper-leermeester der h. godgeleertheyt en u v.s- geerte in de hoogeschool, oock geneesmeester: mitsgaders bedienaer des goddelycken woorts in de gemeynte lesus Christus tot Middelburgh in Zeeland. Middelburgh (Joannis Meertens) 1681. Folio, [zb, 1025 E4en 1025 e 8]. 'Ten grootsten deele wel te vooren in het Nederduits gedrukt, maar ook eenige nu eerst uit het Latijn in deese taaie overgebragt.' De titelgravure bevat een portret en een zinnebeel dige voorstelling van de wetenschap en de godgeleerdheid. Vertoond worden onder andere astronomische en medische symbolen, zoals een hemelglobe, een fragment van een sterren kaart met dierenriem, een zgn. 'Hollandsche cirkel' en een esculaap. Met diverse lofdichten op De Mey, onder andere door Joachim Oudaan 1680). 1704 Al de godgeleerde en natuurkundige wercken, beschreven door den godzaligen en hooghgeleerden heer d'Hr. Mr. Johannes de Mey, in syn leven, opper-leermeester der li. godgeleertheyt en wys-geerte in de hooge-school, oock geneesmeester: mitsgaders bedie naer des goddelycken woordts in de gemeynte van lesus Christus tot Middelburgh in Zee land ('alles op nieuws overgesien, en van seer veele drukfeylen en mis-steHingen verbee- terd'). Delft (Henrik van Kroonevelt) mdcciiii [=1704]. [vu/zb, 1025 c 10]. Opgedragen aan Johannes a Mark. 1705? Idem. |zb| 1706 Al de godgeleerde en natuurkundige wercken, beschreven door den godzaligen en hooghgeleerden heer d'Hr. Mr. Johannes de Mey, in syn leven, opper-leermeester der li. godgeleertheyt en wys-geerte in de hooge-school, oock geneesmeester: mitsgaders bedie naer des goddelycken woordts in de gemeynte van lesus Christus Tol Middelburgh in Zee land. Lcydcn (C. Boutestyn en I. Severinus)/Gouda (L. Kloppenburg)/Amsterdam (A. Van Damme) 1706. [Opgedragen aan Johannes a Mark, hoogleraar in de Godgeleerdheid te Groningen), [vu en auteur]. 1742 Al de godgeleerde en natuurkundige wercken. Amsterdam (Joh. Rotterdam) 1742. [ubg/vu/uva/zb]. Met nieuw zetsel en lijst van intekenaren. Volgens lol. 497 uitgegeven zonder zon- en maankaart. 31

Archief | 2001 | | pagina 41