deesen inventaris niet en is gebragt, het selve te sullen aangeeven, om daarmede te werden ge- amplieert. In Middelburg den I november 1734. J. van Cillers. Maarten Jacob Huijsman van den Hille. Bijlage 2 Inventaris van de boedel van Johanna Maria van Cillers weduwe Maarten Jacob Huijsman dd. 12 april 1745 (Utrechts Archief, Familie Archief Des Tombe inv.nr. 869) IDe inventaris begint met een opsomming van onroerende goederen, aandelen, obligaties, geld en juwelen, waaraan we hier voorbijgaan Inde Eelzael in een Engels bureau gevonden In de Zilvercas hel volgende silver een goud repetitie orlogie, met ketting, haak en een gefigureerd steentje met diamantijes omset een goude pennekoker met twee diamant steentjes en drij goude tandpenneijes een goud vingerhoed een silver beugeltas een Almanach met silver beslag zijnde de wa- epens van Zeeland vijf dito met silver beslag in soort een silver snuijfdoos drij onpaere silvere gespen In de cas. onder de silvercas. in een houte doos gevonden een fransch psalm boek met goude slotten een oud goud orlogie een goude ketting met een valschen haak een japanse tabak doos en daarin eenige kleene stuktjes goud een silver snuijf tabak doos een silver tuijgtje een moffel ringe een 25 jaerige trouw penning van dheer E. van Dishoek een silver beugeltastje een goud signet met het vrouw waepen van Van Ci iters In deselve ondercas gevonden het volgende zilver een coelvat twee water potten een kleene coffij vaese twee theebustjes een plat despargne, met zijn onder en boven soucoupe ses kandelaars een thee ketel en comfoor twee gantieres twee gedreeve thee blaedtjes twee trekpotten met haar schotelt jes een draad werke doostje, met dito jettons twee draad werke bennetjes, en een dito lepel een vergulde gedreeven beekcr met een deck- se 1 daar op een Japantsche coffijkan met een voet, en een lamptje twee mestjes met goud geamaljcerdc hegtjes, waar op staal Geertruijd Pellcgrom twee begraef schenk borden beschreven met de naem Huijsman een verguld taljoor met hel wapen van Pelle- grom vier goude vorkjes en twee dito lepeltjes ses vergulde lepeltjes, twee vorkjes en een heglje van een mesje een coffijvaese een lampet schotel en kan twee kandeelkannen twee vergulde kandeel bekers een sousekom een kruijd doos. met een vergulde roos daar op een tafel bord twee ruijk flessies twee soupe commen twee groote su ijkerbussen twee schoublaekertjes twee tabak comfooren een tragiertje vier kandelaars twee souscoupen een papcom en lepel een thee kistje een melk cannetje een tafel bel een mostaart schoteltje en lepeltje twee soupe lepels twee vislepels een silver mes en een dito hegtje vierentwintig tafelmessen met silvere hegten twaelf dessert messies, met dito hegten twaelf lepels 76

Archief | 2001 | | pagina 86