schap en anderzijds de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Archief. Ook aan J. Schot, die jaarlijks zijn schip beschikbaar stelt voor de bottenvistocht. is een pen ning uitgereikt. Al vele jaren worden tijdens deze tochten botten opgevist, waar mee de Genootschapscollectie kan worden verrijkt. Het bestuur vergaderde twaalf keer. De Algemene Ledenvergadering kwam twee keer bijeen, en wel op 26 juni en op 13 december. In de decembervergade- ring heeft het bestuur in verband met de vele werkzaamheden toestemming ge vraagd en verkregen voor de aanstelling van een tweede secretaris en een tweede thesaurier. Tijdens het verslagjaar hebben in het bestuur en de diverse commissies de vol gende mutaties plaatsgevonden. Mr. L. Vermeer is lot tweede secretaris in het be stuur benoemd. Drs. H. Plasse en P.J. Triou hebben de Genootschapsraad verla ten. In de Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland zijn drs. C.N. Polderman tot hoofdredacteur en drs. E.L. Wiers-Menschaar tot tekstredacteur benoemd. Dr. F.F.X. Smulders en ir. A.J. Beenhakker zijn herbenoemd. Drs. A. Wiggers heeft de Commissie tot Redactie van Archief en Werken verlaten. Drs. I.J. van Loo is toegetreden tot deze commissie. Dr. J.C. Dekker is herbenoemd in de Coördinatiecommissie Verzamelingen. Drs. C.N. Polderman blijft nog een jaar aan als conservator Archeologische Voorwerpen. G.W. Visscher-Pa.ssmann is benoemd tot conservator Handschriften. Dr. F.F.X. Smulders is afgetreden als conservator Houten Gevel. In de Commissie Fondsenwerving zijn ing. E. Geluk en mr. J. Gmelich Meyling benoemd. Drs. H. Plasse verlaat de Agendacommis sie. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door A.K. van Noppen. Vertegenwoordiging In het bestuur van de Zeeuwse-Museumslichting bleef drs. L.R. Priester verte genwoordiger van het Genootschap. W. Van Nassau-Damen trad in september te rug. Als opvolger werd mr. M.M.C. van de Kraats voorgesteld. Het Genootschap bleef in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland vertegenwoordigd door drs. R.L. Koops. In het bestuur van de Stichting huize 's-Hertogenbosch deden zich geen wijzigingen voor. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1410 leden, met inbe grip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 49 nieuwe leden benoemd. In 2000 ontvielen het Genootschap zeventien leden door overlijden, te weten: P.L. d'Aquin-Boot, ir. G.J. Bakker, M.J.A. Bil, drs. A. van Dijk, L. Eelkema, M.A. Hage. H.N. van den Heuvel, ir. J.A. Hofwegen. H.J. Ju- melet, drs. A.M.P. Kaashoek, drs. C.J.F. Klaassen, dr. S.F. Kuipers, dr. ir. K. Van der Meer, prof. dr. H.J. Pabbruwe, J.W. Schutte, ir. P.H. van de Weele en H.J. de Witt. Het lidmaatschap werd door 37 leden opgezegd. Aan het eind van het ver slagjaar telde het Genootschap 1405 leden, onder wie 62 huisgenootleden. Gebeurtenissen en activiteiten De Genootschapscolleges 1999-2000 werden afgerond met een reeks lezingen onder de titel 'De grote verhalen', die werden verzorgd door prof. dr. J.M.M. de 194

Archief | 2001 | | pagina 204