172 PRIJSVRAGEN Conceptprijsvraag 7 Wat zaak het zoude moeten wezen die tot nut van de algemeene maatschappij der menschen konde verstrekken. Indiener M. Slabber (inv.nr. 58, f. 33; inv.nr. 3, p. 10). Conceptprijsvraag 8 Zou men de mogelijkheid konnen aantoonen dat er tusschen die grootte trap van 't al geschapene, namelijk tusschen menschen en engelen, geschapene geesten of weezens zijn? Indiener M. Slabber (inv.nr. 58, f. 33; inv.nr. 3, p. 19). Conceptprijsvraag 9 Van hoedanig een maaksel behoorde die moolen te weesen welke bij de minste kosten bij de gewoonlijkste winden, het meeste werk kan verrigten? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 19). Opmerkingen Dikwijls worden de concepten gegeven zonder de inzender te vermelden. Conceptprijsvraag 10 Wat word er vereeijst in een goed vertaaler? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 19). Conceptprijsvraag 11 Wat heeft men waer te nemen om ten meeste nutte en voordeele, de nog woest lig gende landen in dit eyland te bewerken? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 19). Conceptprijsvraag 12 Hoe ver blijft het land droog in de hoogste vloed bij Arnemuiden? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 20). Conceptprijsvraag 13 Is het strand rondom Walcheren over al van dezelve natuuren? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 20). Conceptprijsvraag 14 Zes korte vragen die waarschijnlijk als een vraag bedoeld zijn, hier genummerd a t/m f: a - Wat schulpen vind men aen de stranden? b- Welke zeegewassen, welke plant- cheeren? c- Vindt men in Walcheren polypi en welken? d- Worden er wel levendige hoorens gevischt? e- Vind men er de serpula peniculis- zijnde een soort van zandpijp door hr Baster afgebeeld? f- Welke soort van zeestrand vogelen vind men aen de Zeeusche stranden? Indiener Onbekend (inv.nr. 3, p. 20).

Archief | 2002 | | pagina 174