PRIJSVRAGEN 205 ontworpen door den generaal majoor Krayenhoff en gesanctioneerd door den Mi nister van oorlog. Indiener H.W. Tijdeman (inv.nr. 98, nr. 108). Conceptprijsvraag 167 Verhandeling over de stedelijke politie, zoo in groote als middelbare en kleine ste den: betreffende de openlijke inrigtingen, welke ter bereiking van het doel, of ter bevordering 't nut of het genoegen der gezellige samenleving kunnen strekken; de wijze der inrigtingen, hare beste administratie en 't vinden der noodige fondsen, in 't algemeen en behoudens de wijsingen ingevolge plaatselijke omstandigheden. Indiener H.W. Tijdeman (inv.nr. 98, nr. 109). Conceptprijsvraag 168 Hoe kan door staats-zorg volgens algemeene en eenparige beginselen, doch behoor lijk gewijzigd naar de plaatselijke omstandigheden best voldaan worden aan het onbetwistbaar en meermalen van staatswege geproclameerd algemeen grondbeginsel: 'De maatschappij voorziet den nijveren van werk, den wezenlijk behoeftigen van onderstand'. Hoe moeten daartoe de armen inrigtingen zijn, hoe derzelver bestier en van waar de fondsen te vinden? Indiener H.W. Tijdeman (inv.nr. 98, nr. 110). Conceptprijsvraag 169 Het Genootschap zoude vragen een naauwkeurig onderzoek aangaande den voor- maligen staat der Zeeuwsche eilanden, en derzelven naastbij gelegene landen, van de vroegste tijden af, voor zoo verre die uit oudere en latere oorkonden en gedenkstuk ken blijkt of kan worden afgeleid, derzelver afneming of aanwas, stroomen, vloeden, stranden, havens, zeeën, overstroomingen en meewerken, en al wat er behoort, om derzelver geschiedenis uit een waterstaat en waterbouwkundig oogpunt in het helderst en zekerst licht te plaatsen? Indiener C.J. Wenkebach (inv.nr. 98, ongenummerd). Conceptprijsvraag 170 Een tafereel der aloude staat en geschiedenis van Zeeland, onder de oorsprongelijke inwoonders en de Romeinen, verzeld van eene oudheid- en oordeelkundige opgave der gedenktekenen van deze tijdvakken, nog voorhanden. Indiener W.H.J. van Westreenen (inv.nr. 98, nr. 112). Conceptprijsvraag 171 Een historisch en staatkundig betoog, wegens den overgang der souvereiniteit van Zeeland, aan de Hollandsche graaven, beschouwd in zijne oorzaken, wijze, gevolgen en rechten. Indiener W.H.J. van Westreenen (inv.nr. 98, nr. 113). Conceptprijsvraag 172 Hoe groot en hoedanig is, vooral in de oude tijden, de invloed van den landbouw op de beschaving der volken geweest? Indiener W.Ph. van Heusden (inv.nr. 98, nr. 114).

Archief | 2002 | | pagina 207